NAVI zostali mistrzami IEM Rio 2024
  • Results

• 21:12, 13.10.2024

• 2

Zakończyło się IEM Rio 2024, gdzie ponownie wygrało NAVI. NAVI zdołało zwyciężyć w BO5, co jest małym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej wygrało tylko jeden finał w formacie BO5.

Udało się to w finale ESL Pro League Season 20 przeciwko Eternal Fire, gdzie NAVI zwyciężyło wynikiem 3-2.

Interesujące fakty

NAVI awansując do finału, zdołało powtórzyć sukces FaZe, którzy stawali w 6 finałach z rzędu na początku CS2. Również Aleksi "Aleksib" Virolainen, kapitan NAVI, w całej swojej karierze zdołał wygrać tylko jedną mapę w finałach turnieju IEM.

MOUZ również może pochwalić się ciekawymi momentami, jednym z nich jest fakt, że torzsi, xertioN, siuhy i Jimpphat w swojej karierze nigdy nie przegrali mapy w finale BO5.

Detale meczu

Pierwszą mapą było Inferno, gdzie NAVI zaczęło od przegranego rundy pistoletowej, co nie było zbyt szczęśliwe. Na początku zdołali wygrać serię rund, więc połowa zakończyła się wynikiem 7-5 na korzyść MOUZ. Jednak w drugiej połowie NAVI pokazało się z bardzo dobrej strony i zwyciężyło wynikiem 13-11. Po meczu okazało się, że NAVI po raz pierwszy od finału ESL Pro League Season 14 zdołało wygrać pierwszą mapę w finałach BO5.

Drugą mapą był Dust 2, gdzie NAVI całkowicie zdominowało przeciwnika w pierwszej połowie i wygrało ją wynikiem 10-2. W drugiej połowie po prostu doprowadzili grę do końca i zwyciężyli wynikiem 13-2.

Trzecią mapą był Mirage, gdzie MOUZ zdołało pokazać dobrą grę i wygrać pierwszą połowę wynikiem 8-4. W drugiej połowie zdołali mistrzowsko doprowadzić mapę do końca, zwyciężając wynikiem 13-6.

Czwartą mapą był Ancient, gdzie MOUZ rozpoczęło bardzo dobrze i wygrało pierwszą połowę wynikiem 10-2, co było szokiem dla wszystkich. Nawet zaczęto się zastanawiać nad możliwą porażką nie tylko na mapie, ale i w meczu. Jednak NAVI zdołało dokonać niesamowitego powrotu i wygrać mapę 13-11.

Następny turniej

Dla NAVI wreszcie nadszedł czas przerwy, drużyna będzie miała nieco ponad dwa tygodnie do rozpoczęcia BLAST World Final 2024. Start zaplanowany jest na 30 października, a finały potrwają do 3 listopada, z pulą nagród wynoszącą $1,000,000.