• Results

• 22:13, 11.10.2024

MOUZ pewnie pokonało Vitality, przechodząc tym samym do półfinałów IEM Rio 2024. Tam czeka ich trudne wyzwanie, ponieważ gra przeciwko FURIA na ich własnym terenie będzie ciężka, z tłumem silnie wspierającym Brazylijczyków.

Szczegóły meczu

To było trzecie spotkanie tych drużyn w 2024 roku, a poprzedni wynik meczowy to 1-1. Wybory map przypominały finał ESL Pro League Sezonu 19, gdzie MOUZ pokonało Vitality 3-0. W związku z tym, wybór map wydawał się faworyzować MOUZ.

Pierwszą mapą był Mirage, gdzie Vitality pokazało silną formę na początku, kończąc z wynikiem 9-3, zwłaszcza gdy Mathieu "ZywOo" Herbaut zakończył połowę wynikiem 18-3. Jednakże, nie zagrał tak dobrze w drugiej połowie, ale nie przeszkodziło to drużynie w wygraniu mapy 13-7.

Drugą mapą był Nuke, gdzie Vitality miało serię 9 zwycięstw i było faworytem, ale zaczęli mapę 6-0 na korzyść MOUZ. Pomimo słabego początku dla Vitality, zdołali powrócić i zakończyć połowę z bliskim wynikiem 5-7 przeciwko nim. Druga połowa była wyrównana, kończąc 6-6, ale MOUZ zdołało zwyciężyć.

Trzecią mapą było Inferno, gdzie MOUZ zdominowało pierwszą połowę, kończąc ją 10-2. Jednakże napotkali wyzwania w drugiej połowie, a Vitality zdołało zdobyć 8 rund, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa, gdyż przegrali 13-10.

Najlepszy Zawodnik

Kolejny etapu

Po zwycięstwie, MOUZ przechodzi do półfinałów turnieju, gdzie zmierzy się z FURIA. FURIA zabezpieczyła pierwsze miejsce w Grupie A, sensacyjnie pokonując NAVI. To będzie kluczowy moment dla FURIA, ponieważ wygrana na ich własnej scenie będzie pamiętnym osiągnięciem i znaczącym kamieniem milowym w ich karierach.