Wyniki czwartego dnia gier VCT 2024: EMEA Kickoff

24 lutego odbył się czwarty dzień VCT 2024: EMEA Kickoff. Rozegrano trzy mecze: Natus Vincere kontra Team Liquid, BBL Esports zmierzyło się z KOI, a Fnatic przegrało z Team Vitality, w których zwyciężyli NAVI/KOI/FNC.

Na pierwszej mapie NAVI prowadziło 4-1, ale TL wygrało kilka rund z rzędu, co zakończyło pierwszą połowę na ich korzyść wynikiem 7-5. Jednakże w drugiej połowie NAVI dominowało nad TL, wygrywając osiem rund z rzędu i dochodząc do 13 rundy, zdobywając pierwszą mapę wynikiem 13-7.

Druga gra była pełna wydarzeń. NAVI prowadziło 5-2 dzięki kluczowej sytuacji ardiis 1 na 3, ale TL również udało się wygrać cztery rundy z rzędu, co doprowadziło do remisu w pierwszej połowie. W drugiej połowie dominowali NAVI, co doprowadziło do zwycięstwa 13-7.

Drugim meczem czwartego dnia był pojedynek między BBL a KOI. W wyniku pierwszej mapy KOI zwyciężyło z dużą przewagą. W pierwszej połowie BBL nie zdołało powstrzymać ataku KOI, co doprowadziło do wyniku 10–2 na korzyść przeciwników, przed przerwą. W drugiej połowie BBL dogoniło przeciwników, ale KOI udało się wygrać mecz wynikiem 13-5. Na następnej mapie BBL pewnie rozpoczęło z wynikiem 6-2, jednak KOI nie ustąpiło i zakończyło spotkanie wynikiem 13-10.

Finał grupy C to mecz między FNC, które wygrało dwa międzynarodowe turnieje w poprzednim sezonie, a Team Vitality. Na pierwszej mapie Lotus ATC udało się wygrać siedem rund z rzędu i zakończyć pierwszą połowę wynikiem 8-4. W drugiej połowie Team Vitality odrobiło straty, ale to nie wystarczyło, by pokonać faworytów turnieju, co doprowadziło do wyniku 14-12 na korzyść FNC. Następna mapa była uboga w wydarzenia, a FNC łatwo ją zamknęło z dużą przewagą, wynikiem 13-5.

Dzięki temu zwycięstwu Natus Vincere i Fnatic awansują do fazy play-off i są o krok od Masters Madrid. Pozostali uczestnicy zmierzą się 25 lutego.