Wyniki pierwszych meczów ESL Challenger Atlanta 2024

Dzisiaj rozpoczął się ESL Challenger Atlanta 2024, którego zwycięzca zakwalifikuje się do ESL Pro League Season 21. Wyraźnym faworytem turnieju jest drużyna SAW, ale pozostaje pytanie, czy będą w stanie zaprezentować się godnie i uniknąć kompromitacji.

Oprócz SAW na turnieju występuje także Wildcard, którzy grają z zastępstwem z powodu braku wizy dla głównego snajpera Love "phzy" Smidebranta. Jednym z pytań związanych z obserwacją tej drużyny będzie to, czy Wildcard mogą pokazać dobry wynik bez niego.

BetBoom haniebnie przegrało z FlyQuest

W meczu otwarcia turnieju zmierzyli się BetBoom i FlyQuest, gdzie druga drużyna bardzo pewnie pokonała rywala na Dust 2. Kończąc pierwszą połowę wynikiem 10-2, FlyQuest profesjonalnie dokończyło grę i wygrało wynikiem 13-3. Tym samym wprawiając BetBoom w dolną drabinkę.

SAW pewnie pokonało Rooster

W drugim meczu grupy A, SAW zmierzyli się z Rooster, gdzie SAW zaprezentowali się dobrze i wygrali pierwszą połowę 8-4. W drugiej połowie SAW jedynie dokończyli grę, przedłużając tym samym serię porażek Rooster z pierwszych meczów turniejów LAN.

BIG pokonało ODDIK

Pierwszym meczem grupy B było starcie między BIG a ODDIK, gdzie europejski kolektyw okazał się silniejszy, wygrywając 11 rund w pierwszej połowie. W drugiej połowie BIG tylko doprowadzili grę do końca i wygrali wynikiem 13-2.

M80 zwyciężyło w amerykańskim derby z Wildcard

Zmiana w składzie Wildcard od razu odbiła się na ich wyniku, drużynie udało się zdobyć zaledwie 4 rundy w obronie na mapie Ancient, oddając w ten sposób inicjatywę przeciwnikowi. W drugiej połowie próbowali wrócić do gry, ale było za późno i przegrali wynikiem 13-8.

Następne mecze

W kolejnych meczach zmierzą się zwycięzcy i przegrani z każdej grupy, jednak stawka meczu będzie inna. Zwycięzcy mają jeszcze szansę na porażkę, natomiast przegrani — nie, ponieważ w przypadku przegranej opuszczą turniej i wrócą do domu.