BIG awansowali do finału ESL Challenger Atlanta 2024

BIG z powodzeniem awansują do finału ESL Challenger Atlanta 2024 pokonując SAW w półfinale turnieju, którzy na początku byli jego faworytem. BIG pozostaje zrobić jeden krok do zdobycia upragnionego miejsca na ESL Pro League Season 21.

Droga do finału

BIG rozpoczęli występy w grupie B, gdzie w pierwszym meczu pokonali ODDIK wynikiem 13-2. W meczu o awans do fazy pucharowej turnieju ich przeciwnikiem było M80, których mistrzowsko pokonali wynikiem 13-7.

Detale meczu

Pierwszą mapą był Nuke, wybór SAW, którzy wykazali się świetną grą w pierwszej połowie i wygrali ją wynikiem 8-4. W drugiej połowie doprowadzili grę do końca, zwyciężając wynikiem 13-5.

Drugą mapą był Ancient, wybór BIG, gdzie pierwszą połowę zakończyli wynikiem 9-3. W drugiej połowie również mistrzowsko zakończyli grę i zamknęli mapę wynikiem 13-6.

Trzecią mapą był Vertigo, gdzie pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 7-5 dla BIG. W drugiej połowie SAW próbowali wrócić, ale zabrakło im rund i przegrali wynikiem 13-9.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu przypadł Michelowi "ewjerkz" Magalhães, który pomimo porażki zagrał świetny mecz i robił wiele dla zespołu, ale to nie wystarczyło. Jego rating za ten mecz wyniósł 6.8, co jest wysokim wynikiem w tej roli.

Następny mecz

W finale turnieju BIG zmierzą się z FlyQuest, gdzie zwycięzca zdobędzie upragnione miejsce na ESL Pro League Season 21. Z kolei SAW opuszczają turniej na miejscu 3-4, zdobywając cenne doświadczenie oraz 10 000$.