Trener HEROIC ratuje drużynę - sAw zamiast degster prowadzi do zwycięstwa nad Complexity

HEROIC pokonało Complexity w BLAST Premier: Fall Groups, które musiało grać z trenerem Eetu „sAw” Sahą zamiast strzelca wyborowego Abdula „degster” Gasanova, który nie dotarł na mecz. Porażka ta była szczególnie bolesna dla Complexity, które nie może odnaleźć formy w drugiej połowie 2024 roku.

Zainteresowanie tym meczem podsycał fakt, że HEROIC grało bez swojego głównego snajpera, co wydawało się dawać Complexity szansę na zwycięstwo. Zespół nie był jednak w stanie wykorzystać tej przewagi.

Ancient okazało się trudną kartą dla Amerykanów, ponieważ zaczęli 0-5, ale udało im się wyrównać wynik do 6-6 pod koniec pierwszej połowy. Po wygraniu rundy pistoletowej w drugiej połowie, zdobyli kolejną rundę, ale wtedy HEROIC wygrało siedem rund z rzędu, kończąc mapę wynikiem 13-8.

Vertigo wydawało się być wygodną mapą dla Complexity, ale drużynie ponownie nie udało się pewnie rozpocząć gry. Zdobyli tylko cztery rundy po stronie T i na przerwę schodzili przegrywając 4-8. Druga połowa wyglądała bardziej zachęcająco dla Complexity, które zaczęło dominować po stronie CT. Ostatecznie jednak HEROIC zdołało odnieść dwa ważne zwycięstwa w rundach, które doprowadziły do dogrywki. W dogrywce HEROIC przełamało obronę Complexity i zakończyło mecz wynikiem 16-14, wygrywając serię 2-0.

Podczas meczu SPUNJ wspomniał w swoim X, że sAw jest pretendentem do najlepszego trenera zastępczego roku. W końcu trudno nam z tym polemizować, ponieważ trener był w stanie zastąpić gracza i poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Degster napisał również w X po meczu, że sAw miał jeden z najlepszych występów na profesjonalnej scenie i zasługuje na MVP za mecz.

MVP oczywiście trafia do gracza HEROIC sjuush z oceną 7,5, ale sAw pokazał dobry występ i otrzymał ocenę 5,8.

Zwycięstwo HEROIC nad Complexity, pomimo zmiany gracza-trenera sAw, podkreśla znaczenie pracy zespołowej i elastyczności. Ta porażka pokazuje Complexity, że muszą pilnie przemyśleć swoją strategię, zwłaszcza po serii niepowodzeń. HEROIC ma przed sobą decydujący mecz, w którym zagra już z degster, przeciwko Spirit, podczas gdy Complexity zmierzy się z OG o przetrwanie w turnieju.