LOUD zniszczyli EDG, natomiast Paper Rex w ciężkiej walce pokonali Karmine Corp - Wyniki trzeciej rundy Masters Madrid

Pierwszy duży turniej tego roku, Masters Madrid, już przeszedł połowę swojej drogi. Wczoraj zakończyła się trzecia runda fazy grupowej, w wyniku której kolejne dwie drużyny opuściły turniej.

Pierwszy mecz odbył się między czołową brazylijską drużyną LOUD a faworytami z chińskiego regionu, EDward Gaming. Mimo że byli najsilniejsi w turniejach regionalnych, ostatnim nie udało się kontynuować dominacji na międzynarodowej scenie. Mecz okazał się być całkowicie jednostronny. Na pierwszej mapie Icebox, wybranej przez Chińczyków, LOUD zniszczyli swoich przeciwników wynikiem 13-2. Sytuacja powtórzyła się na ich wyborze, Sunset, gdzie drużyna ponownie bez problemu wygrała wynikiem 13-3.

Drugi mecz odbył się między Paper Rex a Karmine Corp, i to spotkanie było naprawdę interesujące. Drużyny skutecznie wymieniały się zwycięstwami na swoich mapach, na swoim wyborze Paper Rex z pewnymi trudnościami pokonali przeciwników wynikiem 13-10. Na drugiej mapie, Lotus, francuska drużyna potwierdziła swój wybór i wygrała wynikiem 13-6. Wynik meczu zdecydował się na Ascent, gdzie drużyny szły łeb w łeb i doprowadziły mecz do dogrywki. Ostatecznie Paper Rex okazał się być silniejszy i wygrał wynikiem 14-12.

Przypomnijmy, że Valorant Champions Tour 2024: Masters Madrid odbywa się od 14 do 24 marca. 8 najlepszych drużyn, po 2 z każdego regionu, walczy o łączną pulę nagród w wysokości 500.000 dolarów oraz o 3 punkty VCT, które są niezbędne do zakwalifikowania się na mistrzostwa świata.