EDward Gaming dominują na VCT 2024: China Kickoff, zdobywając tytuł mistrza

Chiński turniej VCT 2024: China Kickoff zakończył się 2 marca, a EDward Gaming odniosła zwycięstwo nad FunPlus Phoenix wynikiem 3-1, osiągając szóstą z rzędu wygraną w krajowych zawodach.

Na pierwszej mapie, Breeze, EDG kontrolowało grę od samego początku, zdobywając 7 rund w obronie, ale FPX zdołała odebrać 4 rundy w drugiej połowie. Dzięki BerLINowi, który zdobył dwa quadra-kille w kluczowych momentach, odwracając sytuację. Jednak EDG nie poddało się i doprowadziło grę do dogrywki, po czym sięgnęło po pierwsze zwycięstwo.

Na drugiej mapie, Split, EDG pokonało rundę anty-eko dzięki świetnej grze gracza Smoggy'ego i wygrało 5 rund z rzędu. Później FPX wyrównało wynik, ale EDG odzyskało przewagę, wygrywając rundę po przegraniu 3 z 5, a następnie pewnie dominując, zdobywając mapę ze wynikiem 13-6.

Na trzeciej mapie, Icebox, która była nowością dla obu drużyn, FPX zastosowało nietypową taktykę z dwoma pojedynkowcami i dwoma agentami kontrolnymi. Ale w obronie EDG atakowało agresywnie i utrzymywało przód, wygrywając 4 rundy z rzędu. Później EDG zrównało wynik 6-6, ale FPX odzyskało pewność siebie i wygrało mapę ze wynikiem 13-8.

Na czwartej mapie, Ascent, FPX wybrało skład z Jet i Yoru, podczas gdy EDG wybrało skład bez Viper. FPX rozpoczęło na obronie i wygrało 5 rund z rzędu dzięki swojemu aktywnemu stylowi gry. Ale EDG stopniowo odrobiło straty i doprowadziło wynik do 6-6. W końcu EDG zwyciężyło ze wynikiem 16-14 w długiej walce i zostało mistrzem VCT 2024: China Kickoff.

Image
Image

Dzięki swojemu zwycięstwu EDward Gaming zdobywa pierwsze trzy punkty mistrzowskie w tym sezonie. Wkrótce zobaczymy obie te drużyny na Masters Madrid, który rozpocznie się 14 marca.