Vitality, The Mongolz, Astralis i Heroic awansowali do półfinału górnej drabinki grupy B na IEM Rio 2024

Rozpoczął się tygodniowy turniej IEM Rio 2024, w którym uczestniczą jedne z najlepszych drużyn w CS. Po pierwszej rundzie grupy B do półfinału górnej drabinki awansowały Vitality, The Mongolz, Astralis oraz Heroic.

Szczegóły meczów IEM Rio

Vitality po raz pierwszy w swojej historii pewnie pokonali Team 9z. Wcześniej przegrywali z nimi dwa razy na BLAST Spring Showdown 2021 oraz na IEM Dallas 2024. Tym razem rozgromili przeciwnika wynikiem 13-3 w formacie BO1.

W meczu między VP a The Mongolz, ci drudzy prezentowali się pewnie, wygrywając pierwszą połowę wynikiem 8-4 jako obrońcy. W drugiej połowie kontynuowali dominację i zwyciężyli wynikiem 13-10.

Kolejnym zaskakującym wynikiem w tym turnieju była wygrana Astralis z Eternal Fire. Pierwsza połowa sensacyjnie zakończyła się wynikiem 3-9 na ich korzyść, co już było szokiem. W drugiej połowie Eternal Fire starali się wrócić, wygrywając 8 rund z rzędu, ale to nie wystarczyło i przegrali wynikiem 13-11.

Jeszcze jednym zaskakującym wynikiem była wygrana HEROIC przeciwko G2, mecz odbywał się na Dust 2, gdzie pierwsza połowa zakończyła się druzgocącym wynikiem 10-2 na korzyść HEROIC. W drugiej połowie G2 starali się wrócić do gry, ale im się to nie udało i przegrali wynikiem 13-10.

Kolejne mecze

W kolejnym meczu Vitality zagrają przeciwko The Mongolz, a Astralis przeciwko HEROIC. Oba mecze będą miały duże znaczenie, ponieważ zwycięska drużyna zapewni sobie miejsce w play-offach turnieju. Zespół, który przegra, spadnie do dolnej drabinki i nie będzie mieć szansy na porażkę.

Mecz Astralis przeciwko HEROIC będzie szczególnie interesujący, ponieważ trzech zawodników Astralis wcześniej grało dla HEROIC i dla nich będzie to wyjątkowy mecz. Będzie interesujące oglądać ten mecz i emocje zawodników.