NAVI, FURIA, MOUZ i Liquid przeszli do półfinału górnej drabinki grupy A na IEM Rio 2024

Rozpoczął się tygodniowy turniej IEM Rio 2024, w którym biorą udział jedne z najlepszych zespołów w CS. Po pierwszej rundzie grupy A do półfinału górnej drabinki przeszły FURIA, MOUZ, NAVI i Liquid.

Szczegóły meczów IEM Rio

W meczu FaZe i FURIA, ci drudzy sensacyjnie pokonali FaZe, zaskakując swoją grą. Mimo zakończenia pierwszej połowy z równym wynikiem 6-6, w drugiej połowie Brazylijczycy pokazali niesamowitą obronę i zdołali zwyciężyć 13-7.

MOUZ i paiN również pokazali dobrą grę, mimo że przegrali pierwszą połowę z MOUZ, w drugiej pokazali świetną obronę. Tym samym zdobyli zwycięstwo z wynikiem 13-11.

W meczu Liquid i Complexity pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-4 na korzyść Liquid. W drugiej połowie Liquid również pokazali dobrą grę i zakończyli mecz wynikiem 13-6 na swoją korzyść.

W meczu NAVI i Imperial nie było sensacji, poza tym, że NAVI udało się przerwać serię przegranych Nuke przez 2 miesiące z rzędu. Wcześniej przegrywali z 4 zespołami: SAW, G2, Vitality i Eternal Fire. Dodatkowo przerwali tę serię z pewnym wynikiem 13-2.

CZYTAJ DALEJ: draken opowiada o przyszłości Johnny Speeds

Najlepszy gracz po wszystkich meczach

Pierwszy mecz na nowym turnieju najlepiej zagrał z grupy A Lucas "lux" Meneghini. Mimo porażki jego zespołu, jego ocena wyniosła 8.6, co jest imponujące, zwłaszcza przeciwko silnemu przeciwnikowi jak MOUZ.

Szczegóły IEM Rio 2024

IEM Rio 2024 rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 13. Turniej odbędzie się w dwóch etapach, gdzie pierwszy będzie grupowy etap z podwójnym systemem eliminacji, w którym wezmą udział najlepsze drużyny CS2. Play-offy odbędą się na arenie Farmasi, gdzie awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy.

Finał główny zaplanowany jest na 20:00 czasu lokalnego, a dwie godziny wcześniej odbędzie się mecz pokazowy pod nazwą "All-Star Hour". Uczestnicy meczu pokazowego są jeszcze nieznani, ale zostaną ogłoszeni bliżej finału turnieju.

Następne mecze

W półfinale górnej drabinki zagrają NAVI przeciwko Liquid, a także FURIA przeciwko MOUZ. Wszystkie zespoły będą miały szansę na porażkę, ponieważ nie opuszczą turnieju tylko spadną do dolnej drabinki. Inna sytuacja jest wśród drużyn w dolnej drabince, które już dzisiaj będą grać o utrzymanie, a dwie drużyny dzisiaj już wrócą do domu.