Vitality awansowało do ćwierćfinałów ESL Pro League Season 20

Ostatni mecz całej fazy grupowej ESL Pro League Season 20, w którym nie rozstrzygnięto nic poza rozstawieniem. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinału turnieju, a przegrany do drugiej rundy play-offów.

Przedmeczowe dyskusje

Będzie to pierwsze spotkanie tych drużyn, ale mecz nie będzie miał większego znaczenia, ponieważ obie drużyny są już w playoffach. Fajną rzeczą jest jednak to, że większość ludzi po raz kolejny nie wierzyła w skład Liquid, ale udało im się zaprezentować przyzwoity występ od samego początku i teraz zespół nie jest tak okropny jak wcześniej.

Szczegóły meczu

Pierwszą kartą meczu był Anubis, wybór Liquid, gdzie pokazali dobrą grę, kończąc pierwszą połowę na swoją korzyść z niewielką różnicą 7-5. W drugiej połowie po mistrzowsku doprowadzili grę do końca, wygrywając 13-10.

Drugi był Nuke, wybór Vitality, gdzie już pokazali świetną grę, kończąc połowę 7-5, ale tutaj mieli niesamowitą obronę w drugiej połowie, gdzie wzięli wszystkie 6 rund i wygrali 13-5.

Trzeci był Dust 2, gdzie pierwsza połowa była na korzyść Vitality, którzy zakończyli ją ponownie 7-5, ale w drugiej byli w stanie wygrać kluczowe rundy i wygrać 13-9.

Najlepszy gracz

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Spinxa, który grał świetnie na wszystkich mapach, nawet na pierwszej, na której drużyna przegrała. Jego ocena za cały mecz wyniosła 7,1, co jest bardzo pewnym wynikiem przeciwko tak pewnemu siebie przeciwnikowi.

Następne mecze

Po zwycięstwie Vitality awansowało do ćwierćfinału, gdzie ich przeciwnik nie jest znany. Liquid po porażce nadal będzie grać w playoffach, ale na etapie drugiej rundy playoffów.