SAW zakwalifikował się do głównego etapu IEM Cologne 2024, wygrywając BIG

Team SAW z Portugalii przyjechał na IEM Cologne 2024 z dużym potencjałem i okazało się, że tak właśnie było. Pokonali BIG w drugiej rundzie górnej siatki Play-in, zapewniając sobie tym samym miejsce w fazie zasadniczej.

Przedmeczowe fakty

Dla SAW turniej ten był pierwszym występem na IEM Cologne i od razu udało im się zakwalifikować do fazy głównej, co jest świetnym wynikiem. Było to również pierwsze spotkanie tych drużyn w tym roku, co dodatkowo zwiększyło zainteresowanie oglądających.

Już przy wyborze mapy SAW miało pewne pierwszeństwo, ponieważ na dwóch z trzech map mieli wyższy procent wygranych niż BIG.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą meczu był Anubis, gdzie BIG miało 0 zwycięstw na 3 mapach i byli uważani za słabszych. Ale mimo to rozpoczęli mapę pewnie i zakończyli połowę na swoją korzyść z wynikiem 7-5. W drugiej połowie doprowadzili grę do perfekcji i wygrali wynikiem 13-7.

Drugą mapą był Ancient, gdzie SAW rozpoczęło grę pewnie i wygrało połowę wynikiem 10-2. BIG nie zdołało wrócić do gry i SAW wygrało 13-5. Trzecią mapą było Inferno, gdzie BIG zdołało przejąć pierwszą połowę z bliskim wynikiem 7-5 na ich korzyść. Ale SAW podniosło się po wygraniu rundy pistoletowej i zdołało zdobyć 5 rund z rzędu, po czym BIG nie mogło wrócić i SAW wygrało 13-11.

Najlepszym graczem meczu był Michel "ewjerkz" Pinto, który miał świetną passę, kończąc z ratingiem 7,5. Na uwagę zasługuje również gra Jona "JDC" de Castro, który mimo przegranej zakończył mecz również z dobrą oceną 6,5.

Dalszy rozwój

Dla SAW zwycięstwo to było dużym sukcesem, gdyż stali się pierwszą drużyną, która awansowała do głównej fazy IEM Cologne 2024. Z kolei BIG spadnie do niższej siatki, gdzie zagra ze zwycięzcą pary Team Falcons|ALTERNATE aTTaX, aby awansować do głównej fazy turnieju.