SAW mistrzem ESL Challenger Katowice 2024
  • Results

• 21:24, 27.10.2024

SAW nie pozostawili szans B8 w wielkim finale ESL Challenger Katowice 2024, odnosząc pewne zwycięstwo 2:0. Portugalska drużyna zdobyła swój pierwszy międzynarodowy LAN-puchar z nowym zawodnikiem André "Ag1l" Gil.

Ricardo "rmn" Oliveira i Christopher "MUTiRiS" Fernandes wygrali swój pierwszy względnie duży turniej w swojej 15-letniej karierze.

Pewne zwycięstwo bez ani jednej porażki

W drodze po trofeum SAW nie przegrali ani jednej mapy, w tym w finałowym spotkaniu z B8. Od pierwszych minut portugalska drużyna prezentowała pewną grę, przejmując inicjatywę.

Pierwszą mapą był Ancient, gdzie SAW rozpoczęli od mocnej strony obrony, kończąc pierwszą połowę z miażdżącym wynikiem 11:1. B8 nie zdołało narzucić walki po zmianie stron i mecz zakończył się wynikiem 13:3.

Na drugiej mapie Nuke SAW także pokazali pewną pierwszą połowę, kończąc ją wynikiem 8:4. Po zmianie stron B8 wygrali rundę pistoletową, ale to nie pomogło im utrzymać tempa. SAW szybko odzyskali kontrolę i doprowadzili mecz do zwycięstwa wynikiem 13:5.

Najlepszy gracz turnieju

Tytuł najlepszego gracza turnieju przypadł Ricardo "rmn" Oliveira, który pokazał znakomitą grę w wieku 32 lat i zakończył turniej z oceną 6.8. Co jest bardzo imponujące na takim turnieju i przeciw takim drużynom.

Rozdziałka nagród

Zwycięzcy ESL Challenger Katowice 2024 otrzymali 50 000 dolarów oraz miejsce na ESL Pro League Season 21. Fundusz nagród dla drużyn został rozdzielony w następujący sposób:

Nadchodzące turnieje

Finaliści turnieju mają teraz dwutygodniowy urlop, który prawdopodobnie poświęcą na trening przed ważnym Perfect World Shanghai Major 2024 RMR. Turniej rozpocznie się już niebawem i będzie najważniejszym wydarzeniem dla wielu drużyn w tym roku.