SAW i B8 zmierzą się w finale ESL Challenger Katowice 2024
  • Results

• 18:29, 27.10.2024

SAW odniosło trudne zwycięstwo nad Monte wynikiem 2-0, zapewniając sobie miejsce w finale ESL Challenger Katowice. Oprócz SAW do finału zakwalifikowali się , którzy w półfinale pokonali wynikiem 2-1.

Szczegóły pierwszego meczu

Pierwszą mapą było Ancient, gdzie SAW dominowało dzięki grze swojego snajpera João "story" Vieira. Stał się kluczową postacią, przynosząc wiele ważnych eliminacji, co pomogło drużynie wygrać wynikiem 13-11.

Na Nuke SAW dobrze rozpoczęło po stronie atakującej, wygrywając 6 rund w pierwszej połowie, co jest dość imponującym wynikiem. SAW udało się również wygrać drugą rundę pistoletową, tym samym zwiększając swoją przewagę do 10:6. Monte jednak nie zamierzali się poddawać i doprowadzili mapę do dogrywek. W drugiej dogrywce SAW zdołało zwyciężyć wynikiem 19-17.

Szczegóły drugiego meczu

Pierwszą mapą był Dust 2, gdzie B8 udało się zdobyć 6 rund w obronie, co jest dobrym początkiem. Dzięki temu drużyna zdołała dokończyć przeciwnika i wygrała na pierwszej mapie wynikiem 13-11.

Drugą mapą był Nuke, gdzie paiN w ataku wygrali 9 rund, co jest niezwykle trudne, ponieważ strona ta jest słabsza. W drugiej połowie po prostu dokończyli mapę i wygrali wynikiem 13-4.

Trzecią mapą był Mirage, gdzie B8 rozniosło przeciwnika wynikiem 10-2 w obronie, pokazując pewną grę. W drugiej połowie po prostu dokończyli mapę i wygrali wynikiem 13-5.

Szczegóły finału

SAW i B8 już grają w finale turnieju, walcząc o główną nagrodę w wysokości $50,000 i upragnione miejsce w ESL Pro League Season 21. Niestety Monte i paiN opuścili turniej na 3-4 miejscu, otrzymując $10,000 i cenne doświadczenie.