Monte pokonał Quixela w kwalifikacjach BLAST Premier: Fall Showdown 2024

Monte pokonało Quixal, w składzie którego znajduje się Ukrainiec kiy0o, i awansowało do meczu, w którym zwycięstwo zapewniłoby im miejsce w play-offach RES European Masters Jesień 2024.

Mecz odbył się w formacie BO1 na mapie Mirage. Monte rozpoczęło od obrony, prezentując niesamowitą grę i kończąc pierwszą połowę wynikiem 11-1, co zapewniło im znaczącą przewagę na drugą połowę. Jednakże Quixal udało się wygrać rundę pistoletową oraz serię 5 rund, zmniejszając wynik do 11-7. Mimo to Monte ostatecznie zakończyło grę zwycięstwem 13-10, po tym jak Quixal zdobyło już 10 rund.

Ich następny mecz odbędzie się przeciwko zwycięzcy pary 1WIN i AMKAL. Zwycięzca tego meczu awansuje do play-offów turnieju i będzie walczyć o pożądane miejsce na BLAST Premier: Fall Showdown 2024. Do play-offów w Grupie A awansowali już Aurora i B8, a w przypadku zwycięstwa w następnym meczu Monte zmierzy się z B8 w półfinale.

Dzięki temu zwycięstwu Monte przerwało swoją serię pięciu kolejnych przegranych meczów. Ten turniej jest ostatnim w tym sezonie dla nich, co czyni go dla nich niezwykle ważnym.