GamerLegion triumfuje nad Forze

W napiętym półfinale dolnej siatki GamerLegion pokonał Forze 2-1, aby awansować do decydującego meczu playoffów ESL Pro League Season 19 przeciwko Ence w ten piątek.

GamerLegion pokazał swoją strategiczną przewagę na wybranej przez siebie mapie Nuke, prowadząc w pierwszej połowie meczu oszałamiającym wynikiem 9-3. Ich impet nie zatrzymał się na tym; wygrali rundę pistoletową i pokonali resztę, kończąc mecz z wynikiem 13-3. To wczesne prowadzenie nadało ton ich aktywnej grze przez cały mecz.

Pomimo ciężkiej walki na Ancient, Forze udało się uzyskać przewagę 8:4 do przerwy. GamerLegion nie było jednak w stanie wrócić na właściwe tory w drugiej połowie i ostatecznie przegrało z Forze 13:7. Porażka ta oznaczała, że decydująca miała być trzecia mapa Mirage'a.

Pierwsza połowa meczu na Mirage'u była zacięta i zakończyła się wynikiem 6:6. Forze zabrakło jednak sił w drugiej połowie, zgarniając tylko dwie rundy, co pozwoliło GamerLegion na zdobycie mapy i wygranie meczu.

Patrząc w przyszłość, GamerLegion nie może się doczekać nadchodzącego starcia z Ence w playoffach. Po pokonaniu Ence 2-0 w ich poprzednim spotkaniu na tym turnieju, spodziewamy się kolejnego napiętego meczu. W tym samym czasie Monte zmierzy się z Forze, przegrany zostanie wyeliminowany z ESL Pro League Season 19. Ostatnim razem Monte wygrało, co wskazuje na kolejne ekscytujące spotkanie, w którym przegrany opuści turniej.

Piątkowy mecz będzie nie tylko sprawdzianem dla GamerLegion, ale także poligonem doświadczalnym dla Ence po ostatniej porażce.