FaZe awansowało do play-offów ESL Pro League Season 20

Zakończyły się kolejne mecze grupy A w ESL Pro League Season 20, w której FaZe awansowało do play-offów turnieju po zwycięstwie w finale niższej grupy. Z kolei Lynn Vision opuściło turniej na ostatnim miejscu

FaZe vs Sangal

Pierwszą mapą był Anubis, wybrany zespół Sangala, gdzie gra rozpoczęła się dość równo, ale po pierwszej połowie FaZe było w stanie objąć prowadzenie, kończąc ją 7-5 na swoją korzyść. W drugiej połowie, pomimo prób Sangala, FaZe wygrało mapę z końcowym wynikiem 13-11.

Drugą mapą był Dust2, wybór drużyny FaZe. Tutaj pokazali dominującą grę od samego początku. Po pierwszej połowie wynik wynosił 10-2 na ich korzyść, a w drugiej połowie pewnie zakończyli mecz z końcowym wynikiem 13-5.

Lynn Vision vs FlyQuest

Pierwszą mapą był Anubis, wybór Lynn Vision, gdzie gra była wyrównana od samego początku, a na koniec pierwszej połowy wynik wynosił 6-6. W drugiej połowie Lynn Vision było w stanie narzucić swoją grę, wykorzystując błędy przeciwnika i lepiej realizując swoje szanse. Dzięki temu pewnie zakończyli mapę z wynikiem 13-7 na swoją korzyść.

Drugą mapą było Vertigo, wybór FlyQuest, gdzie nie zaczęli dobrze, przegrywając pierwsze 6 rund, ale udało im się wrócić, kończąc połowę z wynikiem 5-7. Po zmianie stron FlyQuest wróciło pewnie do gry, wygrywając 7 rund z rzędu i wygrywając mapę wynikiem 13-10.

Trzecią mapą był Ancient, gdzie FlyQuest natychmiast objął prowadzenie, grając agresywnie w obronie i pokazując świetną koordynację zespołową. Zakończyli pierwszą połowę z wynikiem 8-4, ale po zmianie stron mieli zły atak i przegrali grę przed dodatkowymi rundami. Z czasem jednak zdołali się pozbierać i zakończyli mapę wynikiem 16-13.

Najlepsi gracze

W pierwszym meczu tytuł najlepszego gracza powędrował do Håvarda „rain” Nygaarda, który rozegrał niesamowitą grę i zakończył ją z oceną 7.8. W drugim meczu najlepszym graczem został Zhang „z4kr” Sike, który pomimo przegranej miał świetną serię, jak i cały turniej w zasadzie, kończąc grę z oceną 7,3.

Następne mecze

W kolejnym meczu Sangal spotka się z FlyQuest w meczu ostatniej szansy. Obie drużyny będą walczyć o szansę na awans do kolejnej rundy i zapowiada się napięte spotkanie, ponieważ obie drużyny pokazały mocną grę przez cały turniej.

W międzyczasie FaZe z powodzeniem zapewniło sobie miejsce w fazie playoff, podczas gdy Lynn Vision opuściło turniej na 29-32 miejscu, zdobywając nagrodę w wysokości 3 500 USD.