Astralis ponownie nie udało się dotrzeć do wielkiego finału dużego turnieju, w którym zostali zatrzymani przez TheMongolz

Astralis zostało pokonane 1-2 przez TheMongolz na YaLLa Compass 2024, zajmując 3-4 miejsce po raz czwarty z rzędu bez dotarcia do finału. Wcześniej na CCT Global Finals 2024 zostali zatrzymani przez Liquid wynikiem 1-2, na IEM Chengdu 2024 przegrali z FaZe również wynikiem 1-2, a na ESL Pro League Season 19 zostali pokonani przez Vitality, ponownie wynikiem 1-2.

Konsekwentne porażki na etapie półfinałowym rodzą pytania o formę i strategię zespołu. Pomimo konsekwentnego docierania do pierwszej czwórki, Astralis nie jest w stanie przełamać ostatniej bariery i dotrzeć do finału.

Nuke

Nuke był szczytem Astralis i zaczęli po stronie ataku, ze względu na fakt, że TheMongolz byli w obronie, byli w stanie uzyskać przewagę w pierwszej połowie, po tym, jak Astralis byli w stanie wyrównać, a Mongołowie zakończyli połowę wynikiem 8-4, przed zakończeniem drugiej połowy na korzyść Mongołów z wynikiem 5-3, a mapa zakończyła się wynikiem 13-7 na korzyść TheMongolz.

Mirage

Był to oczywiście szczyt Mongołów i na nim Astralis pokazało klasę mistrzowską, grając dobrze w obronie w pierwszej połowie i dominując całą grę przeciwko swoim przeciwnikom. Pierwsza połowa została rozegrana 9-3, a druga 3-4, dzięki czemu Mirage opuścił Astralis z wynikiem 13-6

Ancient

Decydująca mapa Ancient zadecydowała o tym, czy Astralis pokona swoją „klątwę”, czy też TheMongolz awansuje do drugiego Wielkiego Finału LAN. Pierwsza połowa rozpoczęła się od kilku kolejnych zwycięskich rund dla TheMongolz, ale Astralis zebrało siły i zdobyło siedem rund prawie z rzędu, zmieniając strony z wynikiem na swoją korzyść. Jednak TheMongolz zdominowało również drugą połowę, podobnie jak Astralis w pierwszej. Mecz przeszedł do dogrywki, w której drużyny szły łeb w łeb. W trzeciej dogrywce TheMongolz zdobyło trzy proste rundy w obronie, przegrało jedną w drugiej połowie, ale zdobyło ostatnią decydującą rundę, kończąc mapę wynikiem 22-19 i wygrywając mecz.

MVP tego meczu

Mimo porażki Astralis, MVP tego meczu został stavn, który pokazał świetną grę i otrzymał wysoką ocenę 7,2.

© This photo is copyrighted by ESL.

Kolejny przeciwnik TheMongolz w wielkim finale zostanie wyłoniony dzisiaj w meczu FURIA vs. NIP. Obie drużyny w wielkim finale powalczą o 200 000 dolarów na drużynę, natomiast przegrany otrzyma 56 000 dolarów.