Wildcard odpada z ESL Pro League Season 20 po porażce z 3DMAX

Międzynarodowy skład Wildcard zakończył swój udział w ESL Pro League Season 20, przegrywając z Francuzami z 3DMAX wynikiem 2:0. Wynik ten był zaskoczeniem dla wielu, ponieważ drużyna pokazywała potencjał przez cały turniej. Porażka odsyła Wildcard do domu z końcowym wynikiem 1-3.

Interesujące jest to, że Wildcard był w stanie pokonać KOI, ale nie był gotowy na stawienie czoła bardziej doświadczonym przeciwnikom. Ta porażka była pewnego rodzaju wskaźnikiem ich obecnej formy i rodzi pytanie, jakie kroki podejmie zespół, aby się poprawić.

Od samego początku Wildcard mierzyło się z silnymi przeciwnikami, takimi jak Spirit i 9z. Turniej rozpoczął się dla nich ciężko, ale mecz z 3DMAX był ich ostatnią szansą na pozostanie w walce. Pomimo indywidualnych sukcesów, drużyna nie była w stanie wytrzymać presji Francuzów.

Kluczowe momenty meczu

Pierwsza mapa, Ancient, rozpoczęła się dobrze dla Wildcard, które wygrało rundę pistoletową i kilka następnych, prowadząc 7:5 po pierwszej połowie. 3DMAX przejęło jednak inicjatywę w drugiej połowie i zakończyło mapę 13:9 na swoją korzyść.

Na drugiej mapie, Inferno, 3DMAX natychmiast objęło prowadzenie, zdobywając rundę pistoletową i dominując w ataku, kończąc pierwszą połowę 9:3. W drugiej połowie Francuzi potrzebowali tylko kilku rund, aby ustawić scenę, kończąc mecz 13-4.

Wnioski

Wildcard zakończyło z bilansem 1-3, co podkreśla ich niestabilność. Zwycięstwo nad KOI było ważne, ale drużynie nie udało się pokazać spójnego występu przeciwko silniejszym przeciwnikom.