Vitality awansowało do półfinałów BLAST Premier Fall Final 2024

Vitality po niesamowitym comebacku wygrało z Nuke i awansowało do półfinału BLAST Premier Fall Final 2024, gdzie zagra już na arenie. Liquid po solidnym zwycięstwie nad Spirit przegrało w tak zaciętej rywalizacji i zagra w ćwierćfinale.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Anubis, wybór Liquid, gdzie ci zaczęli pewnie i zdołali zdobyć 7 rund w pierwszej połowie. Druga połowa była lustrzanym odbiciem i również zakończyła się 7-5, co zapewniło dodatkowe rundy. Na którym Vitality zgarnęło 4 rundy bez żadnych problemów.

Drugi był Nuke, pick Vitality, który miał słabą pierwszą połowę i przegrał ją 3-9. W drugiej połowie zrobili coś niewiarygodnego i wrócili z 3-10. Również dzięki wygranej Vitality przedłużyło swoją passę zwycięstw na Nuke'u do 8, nie przegrywając tej mapy drugi sezon z rzędu.

Najlepszy zawodnik meczu

Tytuł najlepszego gracza powędrował do Mathieu „ZywOo” Herbauta, który rozegrał niesamowity mecz i ponownie pokazał kilka fajnych momentów. Jego ocena za mecz wyniosła 7,7, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Następne mecze

Po przegranej Liquid udaje się do ćwierćfinału, gdzie później zagra z FaZe. Z drugiej strony Vitality awansuje do półfinału turnieju, gdzie ich przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu G2/Spirit. Ćwierćfinały odbędą się bez widzów, a począwszy od półfinałów pojawią się widzowie, co doda LAN-owego klimatu.