Virtus Pro opuściło IEM Cologne 2024 po przegranej z Team Falcons

W pierwszej rundzie dolnej siatki fazy grupowej na IEM Cologne 2024 zagrały Team Falcons i Virtus Pro. Mecz ten ma ogromne znaczenie dla trenera Falcons, zonic'a, który w swojej dziewięcioletniej karierze zdobył wiele znaczących trofeów, ale jeszcze nie wygrał w Kolonii.

Przedmeczowe szczegóły

Dla obu drużyn będzie to trzecie spotkanie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w którym zespoły wygrały po jednym razie. Od tego czasu drużyny nie dokonywały zmian i wiedzą, jak wszyscy grają.

Na etapie wyboru mapy zdarzyło się, że drużyny wybrały te same mapy co ostatnio, tylko była jedna. Decydującą mapą był Dust 2, którego nie było ostatnim razem.

Szczegóły meczu

Pierwszą kartą było Vertigo, wybór Falcons, którzy zagrali słabo w obronie, kończąc 9-3 nie na ich korzyść. Ale zaczynając od wygranej rundy pistoletowej, zrobili coś niewiarygodnego, gdzie najpierw wzięli serię 5, ale oddali dwie rundy. Później wygrali drugą serię 5 rund i zwyciężyli w turnieju głównym wynikiem 13-11.

Drugą mapą był Mirage, gdzie Falcons kontynuowało niszczenie przeciwnika, kończąc połowę 8-4. I wydawało się, że to już koniec, ale Virtus Pro zrobiło coś niesamowitego, wracając do gry, grając czystą połowę, nie tracąc żadnej rundy, wygrywając wynikiem 13-8.

Na ostatniej mapie gra była bardziej interesująca, a pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 7-5 na korzyść Falcons. Mimo to druga połowa poszła w jedną stronę, Falcons pokazali dobrą grę i zdołali zakończyć mapę wynikiem 13-8, wygrywając tym samym mecz.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Pavle "maden" Boškovića, który miał świetną serię. Zakończył mecz z ratingiem 6,9 i statystykami 51-50 przeciwko KD.

Na uwagę zasługuje również Marco "Snappi" Pfeiffer, który w wieku 34 lat pokazał świetną grę i to jeszcze będąc kapitanem drużyny. Jego rating na mecz wyniósł 6,7, czyli niewiele mniej niż dwudziestopięcioletni Madeni.

Następny mecz

W kolejnym meczu turnieju Falcons zagra z przegranym pary FaZ/Vitality o miejsce w play-offach turnieju. Z kolei Virtus Pro niespodziewanie opuści turniej na ostatnim miejscu, zarabiając 10 000 dolarów.