Team Vitality zakwalifikował się do playoffów IEM Cologne 2024 po pokonaniu FaZe

Mecz o play-offy IEM Cologne 2024 i LANXESS arena odbył się pomiędzy FaZe i Team Vitality. Dla FaZe ten turniej jest ważny, aby odzyskać pewność siebie, ponieważ od początku nowego sezonu drużyna nie grała do tej pory.

Szczegóły przed meczem

To już 4 spotkanie tych drużyn w ciągu ostatniego pół roku, gdzie Vitality wygrało dwa ostatnie razy, więc FaZe miało świetną okazję do wyrównania wyniku w bezpośrednich spotkaniach.

Vitality w ostatnich dwóch spotkaniach dzięki zwycięstwu wyrzuciło FaZe z playoffów turnieju, a szkoda. Tym razem FaZe może wysłać Vitality do dolnej siatki, gdzie będą musieli spróbować swoich sił, aby dostać się do playoffów.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą było Inferno, wybór FaZe, które nigdy nie przegrało z Vitality w ciągu ostatniego pół roku. FaZe zaczęło mocno w pierwszej połowie, zdobywając 9 rund w pierwszej połowie i wygrywając serię o 7 rund. Vitality próbowało wrócić w drugiej połowie i prawie im się to udało, ale oddali 4 rundy i przegrali 13-9.

Drugą mapą był Dust 2, gdzie pierwsza połowa była na korzyść Vitality, którzy pewnie zakończyli ją wynikiem 8-4 na swoją korzyść. Druga połowa rozpoczęła się od zwycięstwa FaZe w rundzie pistoletowej, po czym zaczęli zdobywać rundy. Udało im się wrócić i doprowadzić grę do dodatkowych rund, w których Vitality wciąż było w stanie naciskać i wygrać z wynikiem 16-12.

Finałem był Anubis, gdzie pierwsza połowa zakończyła się remisem 6-6, dodając napięcia do drugiej połowy. FaZe zaczęło dobrze w obronie, doprowadzając do wyniku 9-8, po czym Vitality pokazało niesamowitą grę i zdobyło 5 rund z rzędu. Tym samym wygrywając mapę wynikiem 9-13 i mecz 2-1.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Håvarda "rain" Nygaarda, pomimo jego przegranej w meczu. W wieku 29 lat rozegrał świetne spotkanie, kończąc mecz z oceną 6,6.

Ze zwycięskiej drużyny najlepszym graczem był Lotan "Spinx" Giladi, który również miał świetną serię, kończąc mecz z oceną 6,5 i statystyką 52-43 przeciwko K-D.

Następny mecz

Dzięki zwycięstwu Vitality zapewniło sobie miejsce w play-offach turnieju, ale zagra z rozstawieniem MOUZ. Z kolei FaZe spadło do dolnej siatki, gdzie muszą wygrać dwa mecze, aby wejść na arenę. W pierwszym meczu zagrają z Falcons.