Team 9z opuszcza IEM Cologne 2024 na ostatnim miejscu

Dwie brazylijskie drużyny paiN i Team 9z zagrały w meczu dolnej fazy grupowej na IEM Cologne 2024. Obie drużyny awansowały do fazy Play-In i niestety jedna z nich opuści turniej.

Szczegóły przedmeczowe

Zespoły spotkały się już dwukrotnie w ciągu ostatnich 3 miesięcy podczas RES Regional Series 4 LATAM oraz FiReLEAGUE 2024 Global Finals. Pierwsze z nich zostało wygrane przez paiN wynikiem 2-1, natomiast drugie przez 9z.

Tym razem sytuacja była taka sama jak na ostatnich finałach FiReLEAGUE 2024 Global Finals, gdzie przegrany odpada z turnieju w fazie grupowej, również grupy A.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Anubis, wybór paiN, którzy grali wystarczająco dobrze w pierwszej połowie i zakończyli ją z bliskim wynikiem 7-5 na swoją korzyść, ale w drugiej połowie dla ich silnej strony atakującej ich gra nie poszła dobrze i przegrali mapę z wynikiem 13-11.

Drugą mapą był Dust 2, wybór 9z, gdzie pierwsza połowa zakończyła się tak samo jak pierwsza 7-5 na korzyść paiN. Ale tym razem paiN naciskał do końca i zdołał wygrać z wynikiem 13-8, zapewniając sobie Nuke'a. Który był grany 1 raz w poprzednich meczach i został wygrany przez paiN.

PaiN rozpoczął mapę od całkowitej dominacji, wchodząc na 7-0, wśród których pokazali bardzo dobrą grę. 9z udało się zdobyć rundę i wyglądało na to, że będą dalej zdobywać rundy, ale nie zdarzył się cud i przegrali połowę z imponującym wynikiem 10-2. W drugiej połowie 9z zaczęło wracać do gry z pewnością siebie, doprowadzając do wyniku 12-9, ale niestety oddali ostatnią rundę, przegrywając 13-9.

Najlepszy zawodnik meczu

Najlepszym graczem meczu był Rodrigo "biguzera" Bittencourt, który miał świetną serię. Zakończył mecz z ratingiem 6.7 i statystyką 50-48 K/D.

Następny mecz

W kolejnym meczu turnieju paiN zagra z The MongolZ o finał dolnej siatki, w którym stawką będzie miejsce w playoffach turnieju. Z kolei 9z sensacyjnie opuszcza turniej na ostatnim miejscu, zarabiając 10 000 dolarów.