Spirit opuścił IEM Cologne 2024 na ostatnim miejscu

W meczu dolnej fazy grupowej na IEM Cologne 2024, G2 i Team Spirit rozegrały mecz-niespodziankę. Większość społeczności zakładała, że zagrają w półfinałach górnej siatki lub play-offach turnieju, ale dziś jeden z nich opuści turniej.

Szczegóły przedmeczowe

Drużyny grały już ze sobą w nowym sezonie Esports World Cup 2024, w ramach ćwierćfinałów, gdzie G2 było silniejsze i wygrało 2-1. Tym razem historia się powtórzyła i również przegrany odpadł z turnieju.

Tym razem wybór kart jest absolutnie taki sam jak ostatnio, co zwiększyło zainteresowanie oglądaniem, ponieważ drużyny wiedzą, jak wszyscy grają.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Nuke, wybór Spirit, który rozpoczął mapę bardzo źle, kończąc połowę miażdżącym wynikiem 3-9 na korzyść G2, co było zaskoczeniem dla wszystkich. W drugiej połowie G2 kontynuowało niszczenie swoich przeciwników, wygrywając 4 rundy i szokująco wygrywając z wynikiem 13-3.

Drugą mapą był Mirage, wybór G2, którzy kontynuowali swoją dominację nad przeciwnikiem, zaczynając od zwycięskiej rundy pistoletowej. Kończąc połowę z jeszcze bardziej porażającym wynikiem niż pierwsza mapa z wynikiem 11-1. Po wygraniu rundy pistoletowej pozostała im tylko 1 runda do wygrania, co zrobili, wygrywając z imponującym wynikiem 13-1.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Nikoli "NiKo" Kovača, który miał niesamowitą grę, kończąc grę z oceną 8.4, warto również wspomnieć o jego bracie Nemanji "huNter-" Kovač. Który również zakończył grę z wysoką oceną 8,3, co można powiedzieć, że rodzina Kovačów wygrała Spirit.

Następny mecz

W kolejnym meczu turnieju G2 zagra z Astralis o miejsce w playoffach turnieju. Spirit sensacyjnie opuści turniej na ostatnim miejscu, zarabiając 10 000 dolarów.