Spirit awansowało do play-offów ESL Pro League Season 20

Zakończyły się kolejne mecze grupy B w ESL Pro League Season 20, w której Spirit zakwalifikowało się do play-offów turnieju po zwycięstwie w finale niższej grupy. KOI sensacyjnie opuściło turniej na ostatnim miejscu.

3DMAX vs Spirit

Pierwszą mapą był Anubis, wybrany zespół 3DMAX, gdzie gra rozpoczęła się na ich korzyść, gdzie zakończyli pierwszą połowę wynikiem 8-4. W drugiej połowie doprowadzili grę do końca i udało im się sensacyjnie wygrać z wynikiem 13-6.

Drugą mapą był Ancient, wybrany przez drużynę Spirit, gdzie zagrali dobry mecz, kończąc połowę z wynikiem 9-3 na swoją korzyść. Druga połowa również była na ich korzyść, gdzie doprowadzili grę do końca i zakończyli mapę wynikiem 13-6.

Trzeci był Nuke, gdzie Spirit pokazał niesamowitą grę i zakończył połowę wynikiem 10-2, nie pozostawiając przeciwnikowi większych szans. W drugiej połowie doprowadzili mapę do końca i bez problemów zakończyli ją wynikiem 13-2.

KOI vs Wildcard

Pierwszą mapą był Ancient, wybór Wildcard, gdzie udało im się wygrać serię 5 rund w środkowej połowie, co pozwoliło im zakończyć połowę z wynikiem 7-5 na ich korzyść. W drugiej połowie zdobyli tę samą serię i zakończyli mapę wynikiem 13-8.

Drugą mapą był Nuke, wybór KOI, gdzie ponownie mieli problemy w pierwszej połowie. Wzięli 4 rundy na atak i przegrali z wynikiem 4-8, z powodu utraty ważnych rund. W drugiej połowie Wildcard po mistrzowsku doprowadziło grę do końca i zakończyło mapę wynikiem 13-7.

Najlepsi gracze

W pierwszym meczu tytuł najlepszego gracza powędrował do Danila „donk” Kryshkovetsa, który rozegrał niesamowitą grę i zakończył ją z oceną 7,5. W drugim meczu najlepszym graczem został Love „phzy” Smidebrant, który ponownie zaliczył świetną serię i zakończył mecz z oceną 8,6.

Następne mecze

W kolejnym meczu Wildcard spotka się z 3DMAX w starciu ostatniej szansy. Obie drużyny będą walczyć o szansę dotarcia do finału siatki ostatniej szansy, gdzie będzie kolejna okazja do zakwalifikowania się do playoffów turnieju.

W międzyczasie Spirit z powodzeniem zapewniło sobie miejsce w playoffach, podczas gdy KOI opuściło turniej na 29-32 miejscu, za co otrzymali nagrodę w wysokości 3 500 USD.