NAVI zakwalifikowało się do play-offów IEM Cologne 2024

IEM Cologne 2024 nabiera rozpędu, a mecze stają się coraz bardziej emocjonujące. Tym razem spotkanie NAVI z Astralis było nie tylko ważnym zwycięstwem, ale także przepustką do playoffów turnieju. Finałowe mecze zostaną rozegrane na legendarnej LANXESS Arenie, która była świadkiem wielu historycznych spotkań i triumfów.

Przedmeczowe fakty

Drużyny spotkały się już podczas tegorocznych finałów BLAST Premier Spring 2024, gdzie NAVI wygrało, a Astralis miało szansę pomścić swoją porażkę. Oprócz tego ciekawostką jest fakt, że na ostatnim IEM Cologne to Astralis nie wpuściło NAVI na arenę.

Jednak od tamtego czasu w składzie Astralis pozostało tylko dwóch graczy, device i Staehr, podczas gdy on ma ich 4. W miejsce s1mple'a przyszedł w0nderful. Ale mimo to NAVI zaczęło grać znacznie lepiej i pokazuje niesamowite wyniki, wygrywając PGL Major Copenhagen 2024 i Esports World Cup 2024.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą meczu był Ancient, wybór Astralis, które poniosło 3 porażki na 7 rozegranych map. NAVI miało gorsze statystyki, tylko 2 zwycięstwa na 5 rozegranych map. Ale mimo to NAVI zaczęło dobrze, wygrywając 8 rund w pierwszej połowie. W drugiej połowie NAVI kontynuowało miażdżenie przeciwnika i nie oddało ani jednej rundy, kończąc mapę wynikiem 13-4.

Drugą mapą był koronny Mirage NAVI, gdzie mają 91% współczynnik zwycięstw w 11 mapach, gdzie przegrali tylko 1 raz przeciwko HEROIC na IEM Dallas. Pierwsza połowa zakończyła się identycznie jak ostatnia mapa 8-4 na korzyść NAVI. W drugiej połowie Astralis próbowało wrócić do gry, ale nie udało im się, ostatecznie NAVI wygrało 13-7.

Dzięki zwycięstwu na drugiej mapie NAVI odniosło 11. zwycięstwo z rzędu na Mirage, co jest całkiem fajne. Być może uda im się powtórzyć legendarny rekord Astralis, które nie przegrało na Nuke'u 31 razy.

Najlepszy zawodnik meczu i ciekawostka

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Mihaia "iM" Ivana, który ma świetny turniej, pokazując wysoki poziom indywidualny. Jego rating w dzisiejszym meczu wyniósł 8,2, co nie jest rzadkością.

Również dzięki temu zwycięstwu i playoffom turnieju NAVI po raz pierwszy z międzynarodowym składem weszło do playoffów serii turniejów IEM. Wcześniej drużyna zajęła najwyżej 7-8 miejsce na IEM Sydney 2023 i IEM Dallas 2024.

Następny mecz

Dzięki wygranej NAVI zapewniło sobie miejsce w play-offach turnieju, ale o rozstawienie zagra ze zwycięzcą pary SAW/The MongolZ. Z kolei Astralis spadło do dolnego zbioru, gdzie musi wygrać dwa mecze, aby awansować na arenę.