NAVI awansowało do półfinałów ESL Pro League Season 20

NAVI zdołało pokonać Spirit po raz pierwszy od początku 2024 roku, ale w jakim meczu. NAVI pewnie pokonało Spirit i awansowało do półfinału ESL Pro League Season 20. Jeśli wygrają półfinał, może to być czwarty finał z rzędu dla NAVI, zaczynając od porażki w finale BLAST Premier Spring 2024 przeciwko temu samemu Spirit.

Zapowiedź meczu

Będzie to piąte spotkanie pomiędzy NAVI i Spirit, w którym Spirit za każdym razem wygrywał. NAVI ma więc okazję pomścić ostatnie kilka razy i dotrzeć do półfinałów ESl Pro League Season 20.

Tym razem jest to najbardziej idealny moment na zwycięstwo, ponieważ Spirit są w złej formie, a NAVI w jednej z najlepszych, tak jak wtedy, gdy wygrali PGL Major Copenhagen 2024.

Szczegóły gry

Pierwszą mapą był Dust 2, wybór Spirit, który rozpoczął grę 0-5 nie na ich korzyść i zakończył pierwszą połowę 9-3 na korzyść NAVI. Nie udało im się osiągnąć dobrego wyniku w drugiej połowie i przegrali z imponującym wynikiem 13-5.

Drugi był Mirage, wybór NAVI, gdzie rozpoczęli atak niezbyt pewnie, ale udało im się zebrać pod koniec, kończąc połowę 5-7 na korzyść Spirit. W drugiej połowie NAVI wróciło do gry bardzo pewnie i zakończyło mapę na swoją korzyść wynikiem 13-9.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Justinasa „jL” Lekavičiusa, który zaliczył niesamowity turniej, kończąc grę na Mirage'u niemal w pojedynkę. Jego rating na przestrzeni dwóch kart wyniósł 8,6, co jest po prostu niesamowite. Mihai „iM” Ivan był drugim najlepszym w drużynie NAVI, ale jego rating nie jest nawet zbliżony do jL i wynosi 6,8

Następne mecze

NAVI w swoim kolejnym meczu, który zostanie rozegrany dzisiaj, zagra ze zwycięzcą pary G2/Team Liquid. Spirit z kolei opuszczają turniej na miejscach 5-8, otrzymując za swoje wysiłki 32 000 dolarów.