Natus Vincere awansowało do ćwierćfinałów ESL Pro League S20 po pokonaniu Eternal Fire

Natus Vincere pokonało Eternal Fire w finale najlepszego zestawu grupy A w ESL Pro League Season 20, gwarantując sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju. Mecz ten był prawdziwym sprawdzianem dla obu drużyn, co tylko zwiększyło zaintrygowanie kibiców.

Konfrontacja ta zasługuje na uwagę, gdyż obie drużyny pokazały wysoki poziom gry i walkę do ostatniej rundy. Na pierwszej mapie mecz był tak zacięty, że wszystko rozstrzygnęło się dopiero po trzech dogrywkach, co podkreśla siłę przeciwników i znaczenie zwycięstwa dla NAVI.

Napięty początek na Anubisie

Mecz rozpoczął się na mapie Anubis, a NAVI prowadziło w pierwszej połowie 7-5. Jednak po zmianie stron Eternal Fire zdołało odzyskać kontrolę i doprowadzić do dogrywki. Te dodatkowe rundy były kluczowe, ponieważ żadna z drużyn nie chciała się poddać. Po trzech rundach dogrywki Natus Vincere nadal zdołało odnieść zwycięstwo, chociaż ich przeciwnicy wykazali się odpornością przez całą mapę.

Druga mapa, Mirage, była całkowicie kontrolowana przez Natus Vincere. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:2 na korzyść NAVI i pomimo prób powrotu Eternal Fire do gry, nie byli oni w stanie powstrzymać swoich przeciwników. Natus Vincere zakończyło kartę z wynikiem 13-5, przypieczętowując zwycięstwo 2-0 i gwarantując sobie miejsce w ćwierćfinale.

Podsumowanie

Zwycięstwo Natus Vincere nad Eternal Fire nie tylko zapewniło im awans do ćwierćfinałów, ale także potwierdziło ich status jednej z najsilniejszych drużyn w turnieju. Z drugiej strony, Eternal Fire rozpocznie swoją podróż do playoffów w drugiej rundzie, gdzie po raz kolejny będzie musiało udowodnić swoją siłę.