MOUZ zapewniło sobie miejsce w półfinałach ESL Pro League Season 19 dzięki zwycięstwu nad G2

W trzymającym w napięciu ćwierćfinale ESL Pro League Season 19, MOUZ pokonało G2 2-1 w karty, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

Ćwierćfinałowy mecz pomiędzy MOUZ i G2 rozpoczął się od mapy Inferno wybranej przez G2. Zdominowali pierwszą połowę, miażdżąc swoich przeciwników wynikiem 9-3 i pewnie zakończyli mecz z wynikiem 13-3 na swoją korzyść. Wynik ten umocnił ich pozycję, ale MOUZ szybko odrobił straty na kolejnej mapie.

MOUZ wybrał Vertigo i miał jeszcze bardziej imponujący występ, wygrywając pierwszą połowę 10-2. Zakończyli mecz zwycięstwem 13-8, remisując serię i przenosząc mecz na decydującą mapę Nuke. Na mapie Nuke MOUZ pokazało silny atak, zdobywając 9 rund, co było kluczowym czynnikiem w ich zwycięstwie. Końcowy wynik 13-4 przypieczętował ich sukces i pozwolił im awansować do półfinału.

MOUZ zmierzy się z Complexity w półfinale ESL Pro League Season 19 w sobotę. Zwycięzca tego meczu zdobędzie prawo do rywalizacji w wielkim finale o nagrodę główną w wysokości 170 000 dolarów i miejsce na prestiżowym turnieju IEM Cologne 2024. Ten mecz będzie decydujący dla obu drużyn w ich dążeniu do tytułu.