Monte awansuje do półfinału Elisa Invitational Spring 2024 po pokonaniu kONO.ECF

W ukraińskich derbach pomiędzy Monte i kONO.ECF, Monte wygrało wynikiem 2-1 i awansowało do półfinału Elisa Invitational Spring 2024.

Mecz rozpoczął się na Dust 2, wyborze kONO.ECF, któremu udało się wygrać 3 rundy z rzędu, podczas gdy Monte pracowało nad swoimi błędami i tym razem poprawiło swoją grę na Dust 2 w obronie i udało im się zdobyć 4 z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 6-6 między drużynami, co zwiększyło zainteresowanie grą. W drugiej połowie Monte wyprzedziło drużynę w klasie i wygrało 7 rund z 9 i wygrało pierwszą mapę 13-8.

Mirage, wybór Monte, rozpoczął się podobnie jak pierwsza mapa, z trzema wygranymi rundami od kONO.ECF, podobnie jak na pierwszej mapie, Monte ponownie udało się wygrać kilka rund wcześniej, ale tym razem wzięli 3. Drużyny podzieliły się kolejnymi 6 rundami po równo i dodały zainteresowania do drugiej połowy. Pokazując dobrą grę strategiczną, kONO.ECF zdołało ograć Monte dwa razy z rzędu i zgarnęło dwie rundy na swoją korzyść, na co Monte odpowiedziało trzema własnymi rundami. W kolejnych rundach kONO.ECF pokazało jeszcze bardziej uporządkowaną grę, w której zdobyli 5 rund z 6, ostatecznie wygrywając 13-10 na wybranej przez przeciwnika mapie i zapewniając sobie trzecią mapę Anubis.

Warto dodać, że podczas przerwy między Mirage i Anubis, kapitanowi drużyny byr9 odcięło prąd, a oto jak to skomentował:

W każdym razie, moje zasilanie wysiadło przed 3. mapą, ale mam generator i akumulator, wszystkie światła działają, ale nie ma internetu. Kiedy były przerwy w dostawie prądu, był internet, dzwoniłem do dostawcy, ale on nie odbierał. Nie odbierają telefonu, a router działa, pokazuje, że internet powinien być dostępny, kiedyś mieli baterie, 100%, bo jak były przerwy w dostawie prądu, to byłem podłączony. To jest po prostu straszne.

Anubis zaczęło od wygranej rundy pistoletowej z kONO.ECF, ale mimo to Monte zdołało wygrać 7 z rzędu, dając im dużą i wygodną przewagę w rundach, co zaowocowało wygraną 10-2 w pierwszej połowie. Druga połowa rozpoczęła się od próby przejęcia inicjatywy przez kONO.ECF, ale niestety nie udało im się i przegrali z wynikiem 5-13.

Dzięki temu zwycięstwu Monte awansowało do półfinału Elisa Invitational Spring 2024, gdzie w sobotę zagrają ze zwycięzcą pary Guild Eagles/Sashi. kONO.ECF opuściło turniej na miejscach 5-8 i zarobiło 1000 dolarów, zakwalifikowali się do playoffów z otwartych kwalifikacji, co jest dla nich bardzo fajnym wynikiem.