Liquid pojechał na IEM Cologne, HEROIC zbliżył się o krok do IEM Cologne

Team Liquid został drugą drużyną, która zakwalifikowała się do głównego etapu IEM Cologne 2024. Dokonali tego po pokonaniu FURII w wyrównanym meczu 2-1. Równoległy był również mecz pomiędzy 3DMAX i HEROIC w dolnej siatce, gdzie ci drudzy odnieśli zwycięstwo 2-1.

Szczegóły meczu Liquid vs FURIA

Pierwszą mapą był Anubis, gdzie Liquid wpadło w kłopoty, ponieważ drużyna nie mogła dobrze zorganizować obrony. Szczególnie wyróżniał się Yuurih, dzięki któremu FURIA zdominowała pierwszą połowę z wynikiem 9-3. Liquid nie miało szans na powrót i FURIA wygrała mapę wynikiem 13-8.

Drugą mapą był Nuke, a fani obawiali się, że Liquid może ponieść pierwszą porażkę w nowym składzie. Zespół ma tylko 33% współczynnik zwycięstw na tej mapie, podczas gdy FURIA ma 58% współczynnik zwycięstw. Brazylijczycy rozpoczęli od solidnego prowadzenia 5-0, ale Liquid znalazło swoją grę w obronie, wygrywając siedem rund i zapewniając sobie niewielką przewagę przed przejściem na stronę atakującą. Ostatecznie wygrali 13-11 i zapewnili sobie trzecią mapę.

Mirage był ostatnią mapą meczu, gdzie pomimo wygrania przez FURIĘ kilku pierwszych rund drugiej połowy, Liquid udowodniło swoją pewność siebie, kontynuując dominację po stronie ofensywnej i zapewniając sobie zwycięstwo 13-7 na mapie, zapewniając sobie tym samym miejsce w turnieju głównym.

Szczegóły meczu 3DMAX vs HEROIC

Pierwszą mapą meczu był Anubis, gdzie HEROIC wpadł w kłopoty po solidnej rundzie pistoletowej wygranej 2 na 5. Pomimo bliskiej pierwszej połowy 7-5, druga połowa meczu w ogóle się nie udała, a 3DMAX zakończył mecz wynikiem 13-5.

Drugą mapą był Ancient, który był statystycznie najlepszą mapą dla obu drużyn, 3DMAX miał 69 procent zwycięstw na 16 mapach, a HEROIC miał 67 procent zwycięstw na 9 mapach. Jednak pomimo przewagi 3DMAX mieli duże problemy, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 3-9 na swoją korzyść. Druga połowa była wyrównana, drużyny zdobyły po 4 rundy, ale to HEROIC jako pierwsze zdobyło 13 rund.

Trzecią mapą był Nuke, gdzie 3DMAX ponownie miało problemy i zakończyło pierwszą połowę z wynikiem 5-7 dla swojej obrony. W drugiej połowie nie udało im się zdobyć nawet jednej rundy i HEROIC wygrało 13-5.

Pozycja drużyn w turnieju

Liquid stało się drugą drużyną, która zakwalifikowała się do turnieju głównego dzięki Play-in. FURIA tymczasem spadła do dolnego zestawu, gdzie zagra z HEROIC o miejsce na IEM Cologne 2024. 3DMAX opuściło turniej na ostatnim miejscu, zarabiając $2,500.