G2 odniosło długo oczekiwane zwycięstwo nad NAVI w BLAST Premier Fall Final

G2 triumfowało w BLAST Premier Fall Final 2024, kończąc wieloletnią passę porażek z NAVI zwycięstwem 3-1. Wygrana oznacza ważny zwrot dla NiKo, które wcześniej przegrało dziewięć kolejnych meczów ze swoim przeciwnikiem.

Ani razu w ostatnich spotkaniach G2 nie był w stanie poradzić sobie z NAVI, co czyni ten mecz szczególnie znaczącym. Wieloletnia walka w końcu zakończyła się na korzyść G2 i to oni podnieśli trofeum.

Kluczowy mecz w finale BLAST Premier Fall

Finał rozpoczął się na Ancient, mapie, na której NAVI pokonało FaZe dzień wcześniej w zaciętym półfinale. Pomimo ich ostatnich sukcesów, wybór tej mapy był dla NAVI zaskakującym posunięciem. G2 wykorzystało moment, wygrywając obie rundy pistoletowe i umacniając swoją przewagę przez cały mecz. Chociaż NAVI nie było daleko w tyle w rundach, G2 pewnie zakończyło mapę z wynikiem 13:9, prowadząc w serii.

Oczekiwano, że następna bitwa na Dust2 będzie szansą dla NAVI na odzyskanie sił. Ponownie wygrali obie rundy pistoletowe, ale G2 ponownie okazało się silniejsze. Pomimo wysiłków NAVI po stronie B ze Snax i huNter, gwiazdy G2 nadal dominowały, wygrywając kartę 13:11 i serię 2-0

Mirage, mapa, na której NAVI odnotowało 92% współczynnik zwycięstw w ciągu ostatnich trzech miesięcy, wydawała się ich szansą na powrót do gry. W pierwszej połowie G2 całkowicie kontrolowało grę, co spowodowało, że weszli na 9-1, jednak NAVI było w stanie zdobyć dwie rundy, a po zmianie stron kolejne 5 z rzędu, prawie wyrównując z G2. Ostatecznie NAVI zagrało świetną grę dla strony CT i wzięło tę mapę na swoją korzyść 13:11, a seria stała się 2-1.

Kolejna szansa dla NAVI na wyrównanie wyniku kart nadeszła na Inferno, ale tutaj ponownie dominowało G2. Gracz G2 malbsMd był kluczową postacią, pokazując genialną grę z 12 zabójstwami po stronie atakującej, dając drużynie prowadzenie 7:5 do przerwy. Po zmianie stron jego ciągłe zabójstwa pomogły G2 zakończyć mapę wynikiem 13:7, ostatecznie wygrywając trofeum.

MVP finału i całego turnieju został Ilya „m0NESY” Osipov. W decydującym meczu jego imponująca ocena wyniosła 7,4, a na koniec całego BLAST Premier Fall Final 2024 osiągnął ocenę 7,0, co podkreśla jego stabilną i doskonałą grę przez cały turniej.

Wyniki finału jesiennego

Ta wygrana jest ogromna dla G2, ponieważ nie tylko przerwali passę przegranych z NAVI, ale także zdobyli pierwsze trofeum dla swoich dwóch debiutantów w Snax i malbsMd. NiKo i jego drużyna pokazali niesamowitą odporność, udowadniając, że są w stanie pokonać nawet najsilniejszych przeciwników na najbardziej prestiżowych turniejach. Po zwycięstwie G2 otrzyma 200 000 USD i zaproszenie na BLAST Premier: World Final 2024, podczas gdy NAVI zgarnie 85 000 USD.