G2 awansowało do półfinału BLAST Premier: Fall Final 2024

G2 pewnie poradziło sobie ze Spirit i awansowało do półfinału BLAST Premier: Fall Final 2024. Mecz odbył się na arenie, co dodało fajnego klimatu, na którym Spirit pokazał słabą grę.

Poprzednie spotkania między drużynami

Drużyny grały już dwukrotnie w tym sezonie, gdzie za każdym razem wygrywało G2. Po raz pierwszy drużyny spotkały się w ćwierćfinale Esports World Cup 2024, gdzie G2 pokonało Spirit 2-1. Drugi raz miał miejsce w meczu eliminacyjnym z IEM Cologne 2024, gdzie G2 ponownie wygrało, tylko wynikiem 2-0.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Dust 2, gdzie pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 6-6. W drugiej połowie G2 wyglądało na silniejsze i po wygraniu eco przy 8-8, po prostu doprowadzili grę do końca i wygrali 13-9.

Drugą mapą był Mirage, gdzie Spirit zdołało zdobyć 8 rund w pierwszej połowie, kończąc ją pewnie. Ale ich druga połowa w ogóle nie poszła i zakończyła się wynikiem 8-4. W dodatkowych rundach ponownie spisali się słabo i przegrali z wynikiem 16-13, tym samym wracając do domu.

Najlepszy gracz

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Ilyi „m0NESY” Osipova, który mimo choroby pokazał przyzwoitą grę. Jego ocena za mecz wyniosła 7,4, co jest bardzo fajne w takim meczu.

Następne mecze

Dzięki wygranej G2 awansowało do półfinału turnieju, gdzie ich przeciwnikami będzie Vitality, które zajęło pierwsze miejsce w grupie i dostało się tam bezpośrednio. Spirit z kolei opuści turniej na 5-6 miejscu i otrzyma za to 20 000 dolarów.