FaZe i Complexity kontynuują drogę przez dolną drabinkę, paiN i Imperial opuszczają IEM Rio

W ramach turnieju IEM Rio dwa znane zespoły, paiN i Imperial, zakończyły swoje występy, przegrywając w decydujących meczach. Z jednej strony, FaZe, którzy ostatnio pokazali poprawę w swojej grze, zdołali awansować do kolejnej rundy, a z drugiej - Complexity pewnie pokonali swojego przeciwnika, zapewniając sobie miejsce w dolnej drabince.

Niedawne sukcesy FaZe wzbudziły nadzieję na odrodzenie drużyny, jednak ich występ w Rio nie był bezproblemowy. Mimo że zespół odniósł zwycięstwo nad Liquid na BLAST Fall Final, początek IEM Rio nie był dla nich łatwy. Niemniej jednak, wygrana nad paiN pozwoliła im pozostać w turnieju. Z kolei Complexity poradzili sobie z Imperial i pokazali pewną grę, co również potwierdza ich ambicje w tym turnieju.

Walka o przetrwanie

FaZe spotkali się z paiN w dolnej drabince grupy A, gdzie mecz zakończył się wynikiem 2-1. Pierwszą mapę Dust2 drużyna FaZe wygrała pewnie, kończąc pierwszą połowę z przewagą 10:2, w drugiej połowie paiN próbowało zdobyć przewagę i spróbować wprowadzić grę do dogrywek, ale FaZe na to nie pozwolili. Jednak na drugiej mapie Mirage paiN pokazali dobry start i prowadzili 5:1. W drugiej połowie paiN również dominowało, prowadząc 12:7, jednak FaZe nie poddali się i zdobyli 5 rund z rzędu, przechodząc do dogrywek, w których paiN okazali się silniejsi, wygrywając mapę 16:13. Na decydującej mapie Nuke FaZe wysunęli się na prowadzenie po zwycięstwie z pistoletami, co było kluczowym momentem dla ich wygranej.

Z kolei Imperial opuścili turniej, przegrywając z Complexity. Na pierwszej mapie Dust2 zespół Imperial odrobił stratę po nieudanym początku i wprowadził grę do dogrywek, jednak Complexity byli silniejsi w dodatkowym czasie. Na drugiej mapie Vertigo Imperial dominowali od początku, jednak po zmianie stron wszystko się odwróciło, ale mimo to Imperial zdołali wygrać grę i nie dopuścić do dogrywek, a na ostatniej mapie Anubis Complexity pokazali świetną grę zespołową, odnosząc zwycięstwo z wynikiem 13:5.

Podsumowanie i perspektywy

W ten sposób FaZe i Complexity kontynuują walkę w turnieju, podczas gdy paiN i Imperial opuszczają IEM Rio. Obie drużyny, pomimo porażek, mogą być dumne ze swojej gry i z tego, że stanowiły poważną konkurencję dla bardziej doświadczonych zespołów. W dalszej części FaZe spotkają się z Liquid, a Complexity czeka starcie z MOUZ w dolnej drabince. Oczekuje się, że kolejne mecze będą jeszcze bardziej napięte i interesujące, biorąc pod uwagę intensywność rywalizacji i chęć zespołów do udowodnienia swojej wartości.