ENCE awansują do finału Elisa Masters Espoo 2024 po zwycięstwie nad The MongolZ

ENCE, zespół, który niedawno przeszedł poważne zmiany kadrowe, awansował do finału Elisa Masters Espoo 2024, pokonując The MongolZ w półfinale. Ten sukces był zaskoczeniem dla wielu, ponieważ odnowiony zespół pod przewodnictwem Lukasa "⁠gla1ve⁠" Rossandera dopiero niedawno się uformował, a ten turniej był ich debiutem.

Zainteresowanie budzi fakt, że do składu ENCE niedawno dołączyli młode talenty Ryan "⁠Neityu⁠" Aubry i Kacper "⁠xKacpersky⁠" Gabara, którzy wcześniej grali dla MOUZ NXT i Young Ninjas odpowiednio. Pomimo tego, że był to ich pierwszy turniej z nowym składem, ENCE już zdołało pokazać wysokie wyniki, pokonując 9z i rozgrywając napiętą serię przeciwko HEROIC, zanim odnieśli zwycięstwo nad The MongolZ.

Tło wydarzeń

Seria półfinałowa rozpoczęła się na mapie Anubis, wybranej przez ENCE. Europejski zespół zdołał wyrwać przewagę 7-5 po stronie atakującej, ale tymczasowo stracił inicjatywę po tym, jak The MongolZ wygrali rundę pistoletową. Jednak zespół gla1ve szybko przejął kontrolę nad grą, wygrywając sześć rund z rzędu w drugiej połowie i kończąc mapę z wynikiem 13-8.

Na swojej mapie Mirage, The MongolZ pokazali niesamowity wynik, dominując w pierwszej połowie z imponującym wynikiem 11-1 po stronie atakującej. ENCE zdołało odpowiedzieć tylko jednym wygranym rundą, a ostatecznie The MongolZ zakończyli mapę pewnym zwycięstwem 13-1.

Trzecia mapa Ancient wydawała się być wygrana dla The MongolZ, zwłaszcza po ich pewnym występie na Mirage. Jednak ENCE ponownie zaskoczyło widzów i przeciwników, rozpoczynając obronę od mocnego ataku, wychodząc na prowadzenie 8-1. Pomimo prób The MongolZ na powrót do gry pod koniec pierwszej połowy, ENCE utrzymało prowadzenie i zakończyło mapę wynikiem 13-8, zapewniając sobie miejsce w finale.

ENCE gotowe do walki o trofeum

To zwycięstwo potwierdza potencjał odnowionego składu ENCE i ich zdolność do zaskakiwania silnych rywali. Teraz czekają na wynik drugiego półfinału pomiędzy B8 a HEROIC, aby dowiedzieć się, kto będzie ich przeciwnikiem w finale.