FlyQuest awansowali do finału ESL Challenger Atlanta 2024

FlyQuest z powodzeniem awansuje do finału ESL Challenger Atlanta 2024, pokonując Wildcard w półfinale turnieju, który odbywał się na ich własnej scenie. FlyQuest musi wykonać jeszcze tylko jeden krok, aby zdobyć upragniony slot na ESL Pro League Season 21.

Droga do finału

FlyQuest rozpoczęli swoje występy w grupie A, gdzie w pierwszym meczu niespodziewanie pokonali BetBoom wynikiem 13-3. W meczu o awans do fazy play-off ich przeciwnikami byli SAW, których również sensacyjnie pokonali wynikiem 13-9.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą była Nuke, wybór Wildcard, którzy zaprezentowali się bardzo słabo w pierwszej połowie i przegrali ją wynikiem 9-3. Jednak w drugiej połowie dokonali imponującego powrotu, ale nie zdołali doprowadzić gry do dogrywki i przegrali 13-11.

Drugą była Dust 2, wybór FlyQuest, gdzie pierwsza połowa zakończyła się remisem 6-6. Druga połowa była korzystniejsza dla Wildcard, którym udało się tym razem pokonać przeciwnika i zakończyć grę zwycięstwem 13-9.

Trzecią była Anubis, gdzie pierwsza połowa zakończyła się miażdżącym wynikiem 9-3 na korzyść FlyQuest. W drugiej połowie udało im się zakończyć grę nie przegrywając żadnej rundy, tym samym awansując do finału turnieju.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu przypadł Christopherowi "dexter" Nongowi, który rozegrał świetny mecz, nie tylko jako kapitan, ale także jako gracz. Jego rating w tym meczu wyniósł 6.8, co jest imponujące w takiej roli.

Następny mecz

W finale turnieju FlyQuest zmierzy się ze zwycięzcą pary BIG/SAW, gdzie zwycięzca otrzyma upragnione miejsce na ESL Pro League Season 21. Z kolei Wildcard opuszczają turniej na 3-4 miejscu i zdobywają za to cenne doświadczenie oraz $10,000.