ALTERNATE aTTaX opuścił IEM Cologne 2024 Play-in na ostatnim miejscu

Team Falcons rozegrał udany mecz podczas IEM Cologne 2024 Play-in, pokonując ALTERNATE aTTaX 2-0, aby zakwalifikować się do głównego etapu. ALTERNATE aTTaX opuściło turniej na ostatnim miejscu.

Historia

Dla ALTERNATE aTTaX turniej Dash 1 był ich pierwszym występem od 8 lat, po tym jak dotarli do turnieju poprzez otwarte kwalifikacje. Dla większości nie stanowili zagrożenia, ale mieli szansę. W pierwszym meczu dali Complexity walkę, ale przegrali 2-0, zdobywając 17 rund na dwóch mapach, co jest czymś, co potrafi niewiele drużyn.

Był to ważny mecz dla obu drużyn, ponieważ przegrany opuści turniej i nie będzie mógł walczyć dalej. Jeśli chodzi o wybór mapy, drużyny miały równe szanse na papierze, ponieważ każda miała najlepszą mapę i jedną równą.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Anubis, gdzie pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 7-5 na korzyść Falcons, ale po 5 rundach przegranej ALTERNATE aTTaX nie miało szans, ale próbowało wrócić do gry. Doprowadzili mapę do wyniku 12-11, ale niestety nie byli w stanie doprowadzić gry do dodatkowych rund i przegrali z wynikiem 13-11.

Drugą mapą był Mirage, gdzie Falcons miało świetny atak i zakończyło połowę wynikiem 7-5. W drugiej połowie ALTERNATE aTTaX próbowało nawiązać walkę z Falcons, ale nie udało im się wygrać meczu. Falcons zdobyło 6 rund i wygrało wynikiem 13-9.

Najlepszym graczem meczu był Pavle "maden" Bošković, który miał świetną serię i zakończył ją z oceną 7.0 i statystyką 36/27 KD.

Tabela turnieju

Falcons zakwalifikowali się do następnego etapu niższej siatki Play-In, gdzie spotkają się z BIG o prawo do udziału w głównym etapie IEM Cologne. Jeśli BIG wygra, zakwalifikują się do głównej fazy turnieju po raz pierwszy od trzech lat, co jest bardzo ważne dla drużyny gospodarzy.

ALTERNATE aTTaX opuścił turniej na ostatnim miejscu, zarabiając rozczarowujące $2,500.