BerlIN z FPX: „Ten moment na długo zostanie w mojej pamięci”

27 maja podczas trzeciego dnia międzynarodowego turnieju VCT 2024 Masters Shanghai drużyna FunPlus Phoenix została pokonana 1:2 przez Team Heretics i wyeliminowana z rywalizacji.

Na ostatniej mapie, Icebox, TH uzyskał znaczną przewagę w pierwszej połowie, grając po stronie atakującej, kończąc z wynikiem 10-2. Jednak FPX zdołało wygrać osiem rund z rzędu i objęło prowadzenie 12-11, zbliżając się do awansu do play-offów. TH zdołał wygrać jedną rundę, co doprowadziło do dogrywki, a walka toczyła się równomiernie.

W 32. rundzie TH uzyskał przewagę dzięki potrójnemu zabójstwu wykonanemu przez paTiTeka w punkcie A. BerLIN próbował wbić kolec, pozostając jeden na jednego, ale anulował założenie po usłyszeniu kroków Boo. Nie udało mu się dogonić przeciwnika, a czas uciekał, co doprowadziło do jego porażki.

Gracz FPX znany jako BerLIN komentując ostatnią rundę trzeciej mapy, powiedział:

Kiedy on (Boo) był przede mną, mój czas dobiegł końca. Ta chwila zostanie w mojej pamięci na długo. Jestem jednak wdzięczny moim kolegom z drużyny i wszystkim, którzy nas wspierali.
@Berlin

Pomimo eliminacji z turnieju FunPlus Phoenix pokazało swoją siłę, zabierając mapę od Gen.G. Zespół ma nadzieję wziąć udział w Champions i ciekawie będzie zobaczyć, jak wypadną na drugim etapie.