Vitality zagra z FaZe o udział w play-offach IEM Cologne 2024

Druga para meczów grupy B na IEM Cologne 2024 dobiegła końca - Vitality vs FURIA oraz MOUZ vs Falcons. Zwycięzca każdego meczu awansuje do półfinału wyższej grupy, gdzie czeka na niego przeciwnik.

Vitality vs FURIA

Pierwszą kartą meczu było Inferno, wybór FURII, która nie miała żadnego ataku i przegrała połowę 9-3. A ostatnio zdobyli 12 rund z rzędu w meczu z Imperial. W obronie po przegranej rundzie pistoletowej nie wzięli żadnej i przegrali mapę 13-3.

Drugą mapą był Mirage, gdzie tym razem obrona FURII zawiodła, ale tym razem oddali 10 rund i przegrali połowę z nich 10-2. Druga połowa była podobna do Inferno i zespół nie zdobył ani jednej rundy i przegrał ją 13-2.

MOUZ vs Falcons

Pierwszą kartą był Nuke, pick Falcons, którzy podobnie jak FURIA na swoim picku nie poszli tak i przegrali połowę z bardziej donośnym wynikiem 11-1. W drugiej połowie Falcons próbowali wrócić do gry, zdobywając 5 rund, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa i przegrali mapę wynikiem 13-6.

Drugą mapą było Vertigo, wybór MOUZ, którzy pokazali dobry atak i po pierwszej połowie prowadzili z niewielkim marginesem 7-5. Druga połowa nie była zwyczajna i Falcons zdołali przejąć inicjatywę i zakończyła się wynikiem 13-11 na ich korzyść.

Trzecią mapą był Ancient, gdzie MOUZ miał procent zwycięstw 80% w 5 rozegranych mapach. Pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 7-5 na korzyść MOUZ, ale po serii zwycięstw w drugiej połowie Falcons prowadzili 9-7. MOUZ zdołało pozbierać się na czas, aby objąć prowadzenie, wygrywając 6 rund z rzędu, kończąc mecz wynikiem 13-9.

Najlepsi gracze meczu

Najlepszymi zawodnikami meczów byli obaj snajperzy zwycięskich drużyn, którymi byli Ádám "torzsi" Torzsás i Mathieu "ZywOo" Herbaut, obaj gracze wnieśli duży wkład w zwycięstwo drużyny, robiąc dużą różnicę w meczach. Oceny Torzsiego i ZywOo wyniosły odpowiednio 7,2 i 8,3.

Następne mecze

Dzięki zwycięstwu Vitality i MOUZ awansowały do półfinałów górnej siatki, gdzie jutro rozegrają mecze z FaZe i Complexity o miejsce w play-offach. Z kolei Falcons i FURIA zagrają w dolnej siatce odpowiednio z Virtus Pro i Liquid o eliminację z turnieju.