Team Vitality mistrzem IEM Cologne 2024

IEM Cologne 2024, jeden z najbardziej legendarnych turniejów w historii CS-a, dobiegł końca, a tym razem zwyciężyło Vitality. Było to dla nich pierwsze zwycięstwo na IEM Cologne.

Szczegóły przedmeczowe

Dla drużyn było to pierwsze spotkanie w 2024 roku, ale jakże ważne zwycięstwo dla każdej z nich. Dla NAVI był to drugi finał BO5 na turnieju. W pierwszym przegrali ze Spirit wynikiem 3-1 w finale BLAST Premier: Spring Finals 2024.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą meczu był Nuke, wybór NAVI, który miał zły początek, ale ostatecznie zebrał siły i doprowadził grę do dodatkowych rund, w których Vitlality było w stanie naciskać i wygrać 16-14.

Drugą mapą był Dust 2, gdzie obie drużyny pokazały dobrą grę, ale NAVI zdołało pokazać się lepiej i wygrało z wynikiem 13-10. Trzecią mapą był Mirage, gdzie obie drużyny mają serię zwycięstw, NAVI - 12, a Vitality - 8. W bardzo nerwowej grze, po serii 3 dodatkowych rund, Viatlity mimo wszystko zdołało wygrać wynikiem 22-20.

Ostatnie było Inferno, gdzie w pierwszej połowie Vitality jak na lodowisku przejechało się po NAVI, kończąc połowę wynikiem 10-2. W drugiej połowie NAVI próbowało wrócić i prawie im się to udało, ale przegrali ważną rundę, a następnie oddali mapę z wynikiem 13-9.

Reakcje graczy

Rzuciliśmy trzy punkty mup na Mirage'u. Powiedziałem wszystkim: zachowajcie spokój, gówno się zdarza, nie graliśmy dobrze, ale pozostańmy skoncentrowani. Każdy miał dobry moment indywidualnie
apEX
Na Mirage'u chodziło o rozpęd. Nie zagralibyśmy tak źle na Inferno CT. Mieliśmy długą przerwę na zebranie myśli, ale i tak całkowicie nas zdominowali. Zasłużyli na to
AleksiB
Ból
w0nderful
W przyszłym roku. Nie mogę powstrzymać łez, ale obiecuję, że przyszły rok nie skończy się w ten sposób
jL
Dzisiejszy finał był najlepszym, w jakim grałem w życiu
Zyw0o

Najlepszy gracz turnieju

Tytuł najlepszego gracza turnieju otrzymał Mathieu „ZywOo” Herbaut, który pokazał niesamowitą grę zarówno w finale, jak i w całym turnieju.

Końcowe przemyślenia

Dla Vitality było to pierwsze zwycięstwo na IEM Cologne, co jest dla nich bardzo ważne, a zwłaszcza dla apEX. Którzy brali udział 8 razy i nigdy nie udało im się wygrać.