Spirit i 3DMAX zagrają w finale dolnej siatki w EPL S20

Dwa półfinały niższej grupy B w ESL Pro League Season 20 dobiegły końca, a ich zwycięzcy awansowali do finałów niższej grupy. Stamtąd, w przypadku wygranej, zakwalifikują się do play-offów turnieju.

3DMAX vs 9Z

Pierwszą mapą było Inferno, które okazało się bardzo wytrwałe. 9z prowadziło po pierwszej połowie z wynikiem 7-5. W drugiej rundzie pistoletowej Maka zdołał zdobyć pięć zabójstw, ale niestety nie pomogło im to wygrać rundy. 3DMAX zdołało się pozbierać i doprowadziło do dogrywki, w której wygrali 16-14.

Nuke był drugą mapą, pick 9z. Tutaj 3DMAX pokazało całkowitą dominację, już po pierwszej połowie prowadzili 11-1. Druga połowa również była pod kontrolą 3DMAX, którzy zakończyli mapę z końcowym wynikiem 13-5.

Spirit vs The Mongolz

Pierwszą mapą był Ancient, który rozpoczął się od retrospekcji do ostatniego turnieju IEM Cologne 2024, gdzie The MongolZ zdołał pokonać Spirit 2-0. Po porażce na pierwszej mapie nastąpiły retrospekcje z tamtego spotkania, kiedy to The MongolZ pokazało swoją siłę. Prowadzili 8-7 po pierwszej połowie, ale Spirit zebrało się na odwagę i przejęło kontrolę nad grą w drugiej połowie, kończąc mapę 9-13 na swoją korzyść.

Drugi był Anubis, wybór Spirit, gdzie pokazali całkowitą dominację. MongolZ nie byli w stanie odnaleźć swojej gry i przegrali wynikiem 4-13. Ostatnią mapą był Nuke, gdzie MongolZ pokazało znacznie lepszy opór, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Spirit kontrolował grę i pomimo mocnego początku ze strony The MongolZ, którzy prowadzili 6-1 w pierwszej połowie, druga połowa była pod dyktando Spirit, który zakończył mapę i mecz z końcowym wynikiem 11-13.

Najlepsi gracze

W pierwszym meczu tytuł najlepszego gracza powędrował do Bryana „Maka” Candy, który rozegrał niesamowity mecz, kończąc go z oceną 7,1. W drugim meczu najlepszym graczem był Danil „donk” Kryshkovets, który miał kolejny dobry mecz i zakończył z oceną 7,5.

Następne mecze

3DMAX i Spirit spotkają się w finale dolnej siatki, gdzie zwycięzca tego meczu awansuje do playoffów turnieju, podczas gdy przegrany przejdzie do siatki ostatniej szansy na ostatnią szansę rywalizacji o miejsce w turnieju.

Również 9z i TheMongolz zagrają w siatce ostatniej szansy, gdzie przegrany opuści turniej, a zwycięzca przejdzie do finału siatki ostatniej szansy, gdzie będzie miał szansę zakwalifikować się do playoffów turnieju, jeśli wygra.