SAW i paiN awansowali do półfinału ESL Challenger Katowice 2024
  • Results

• 21:17, 25.10.2024

SAW i paiN awansowali do półfinału ESL Challenger Katowice 2024, zmniejszając liczbę wolnych miejsc w fazie play-off do dwóch. Turniej z pulą nagród wynoszącą 100,000 dolarów nabiera tempa, a każde spotkanie staje się coraz bardziej interesujące. Obie drużyny zmierzyły się z silnymi przeciwnikami, ale ostatecznie zwyciężyły nad B8 i Legacy odpowiednio.

Również Monte zabezpieczyli się przed eliminacją z turnieju dzięki zwycięstwu nad MIBR, co pozwala drużynie dalej walczyć o upragnione miejsce w ESL Pro League Season 21.

Droga SAW

Droga SAW do półfinału była trudna: mimo zwycięstwa nad Falcons w pierwszej rundzie, mecz przeciwko B8 okazał się szczególnie wymagający. B8 w pierwszej rundzie pokonali Eternal Fire, co dodało im pewności i zaprezentowali mocną grę.

SAW musieli się starać, aby utrzymać prowadzenie, zwłaszcza po tym, jak stracili przewagę 5v2 w pierwszej połowie. Jednak Portugalczycy wywalczyli zwycięstwo, wygrywając 7-1 po stronie atakującej.

PaiN przeciwko Legacy

W innym półfinale paiN zmierzyli się z Legacy na mapie Nuke, kończąc mecz wynikiem 13-10. Brazylijska drużyna paiN kontrolowała przebieg gry w pierwszej połowie, a w drugiej szybko zdobyli punkt meczowy. Jednak Legacy nie zamierzali się poddawać i zdołali zmniejszyć stratę, choć ich wysiłki były nieskuteczne, a paiN zakończyli grę przed rozpoczęciem dogrywki.

Monte przeciwko MIBR

Monte na pierwszej mapie dość pewnie pokonali przeciwników i zdołali zamknąć ich bez większych problemów. Dzięki miażdżącej pierwszej połowie z wynikiem 10-2, drużyna wygrała 13-2 na pierwszej mapie.

Na drugiej mapie Monte zagrali na nerwach swoim fanom, zwłaszcza w drugiej połowie. W pierwszej połowie zamknęli przeciwników wynikiem 9-3, jednak w drugiej sytuacja była odwrotna. Monte przegrali 9-3 w drugiej połowie i także doprowadzili grę do drugiej dogrywki, gdzie ostatecznie zdołali docisnąć przeciwników i wygrali 19-17.

Kolejny mecz

Jutrzejsze mecze będą jeszcze ciekawsze, ponieważ każdy mecz oznacza eliminację z turnieju. W pierwszym meczu zagrają Eternal Fire przeciwko Falcons, w drugim Legacy kontra Monte. Ostatnim meczem fazy grupowej będzie mecz B8 przeciwko zwycięzcy pary Eternal Fire/Falcons.