Wyniki pierwszych meczów grupy A podczas CCT Global Finals 2024

Turniej CCT Global Finals 2024 CS2 rozpoczął się dzisiaj. 16 drużyn zagra o pulę nagród w wysokości 500.000 dolarów, znane tagi i ciekawe mecze, to właśnie czeka nas na tym turnieju.

SAW vs Aurora

Pierwszym meczem, który otworzył ten turniej był mecz pomiędzy SAW i Aurora. Wcześniej drużyny spotkały się w CCT Online Finals 5 2023, gdzie Aurora pokonała SAW 2-1, ale czy od tego czasu coś się zmieniło?

Nuke, pierwsza mapa, to szczyt SAW, gdzie pokazali całkowitą dominację nad przeciwnikiem, kończąc połowę z wynikiem 10-2 i to wszystko dla Ataku, który jest słabszą stroną na Nuke, chociaż wszystko zależy od tego, jak gra drużyna. Świetna gra wszystkich w drużynie, spójność i nikt nie wypadł z gry. W drugiej połowie wykończyli Aurorę i zdobyli szczyt z wynikiem 13-3.

Dust II - druga mapa, szczyt Aurory, jest nową mapą w mappoolu, drużyny dopiero się do niej przyzwyczajają i dostosowują do niej w meta, a ostatnio wiele drużyn zaczyna ją wybierać. Gra była wyrównana w pierwszej połowie, ale Aurora zakończyła się wynikiem 7-5 dla Obrony. W drugiej połowie SAW prawie uzyskało prowadzenie, ale Aurora zatrzymała to i sama zaczęła zdobywać rundy i wygrała 13-10.

Ancient - trzecia mapa, w pierwszej połowie Aurora wygrała 4 rundy i można by pomyśleć, że to już koniec, ale SAW powstrzymało przeciwników i samo zaczęło wygrywać rundy i ostatecznie skończyło z wynikiem 7-5, w drugiej połowie mapy gra była wyrównana, ale SAW było w stanie przycisnąć przeciwników i wygrać mapę z wynikiem 13-9, a serię z wynikiem 2-1.

MVP meczu został arrozdoce z drużyny SAW z oceną 6.8.

Eternal Fire vs PARIVISION

Drugim meczem było Eternal Fire, które miało dobrą passę w PGL Major Copenhagen 2024, gdzie dotarło do playoffów i przegrało z Natus Vincere, które wygrało tego majora. Ich przeciwnikiem jest drużyna PARIVISION, która nie może się odnaleźć, grając w turniejach dash 2.

Pierwszą mapą było Vertigo, wybór Eternal Fire. Pierwsza połowa była wyrównana, wygrywali i wymieniali się rundami i zakończyła się na korzyść Eternal Fire 7-5, natomiast druga połowa była rutyną na korzyść tych pierwszych, gdzie wygrali ją wynikiem 6-2, a karta powędrowała do Eternal Fire 13-7.

Drugą mapą był Mirage, czyli szczyt przeciwników. Cały mecz był bardzo wyrównany, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-6, co pokazuje, że PARIVISION dobrze przygotowało tę mapę, a Eternal Fire było na nią gotowe. W drugiej połowie obie drużyny wymieniały się rundą za rundą, ale ostatecznie Eternal Fire było silniejsze i wygrało mapę 13-11, a serię 2-0.

MVP meczu została Wicadia z Eternal Fire z oceną 8.1

W wyniku tych meczów SAW i Eternal Fire zagrają ze sobą o miejsce w play-offach CCT Global Finals 2024, podczas gdy w parze Aurora i PARIVISION przegrany opuści turniej na ostatnim miejscu.