Rare Atom zajął miejsce w BLAST Fall Showdown, wygrywając w wielkim finale TYLOO

W wielkim finale kwalifikacji 5E Arena Asia Cup Fall 2024 spotkali się TYLOO i Rare Atom, a zwycięzca zdobył miejsce w BLAST Premier: Fall Showdown. W turnieju wzięli również udział TheMongolz, którym nie udało się wyjść z grupy i zajęli 1-2 miejsce, przegrywając z Rare Atom i CatEvil wygrywając Steel Helmet.

Rare Atom rozpoczęło Anubis z przewagą 8-4 w pierwszej połowie, po zmianie stron zdobyli również dwie rundy w ataku, ale obrona TYLOO zaczęła działać i zmniejszyli grę do jednej rundy. W ostatniej rundzie Rare Atom pokonało TYLOO i pokonało Anubis 13-11.

Na Inferno cała energia Rare Atom była skierowana na obronę i rozpoczęli drugą mapę z dziewięcioma rundami z rzędu, zanim Mercury i zhokiNg przynieśli TYLOO pierwszą rundę, ale TYLOO również zdobyło drugą rundę, dzięki czemu pierwsza połowa 10-2 na korzyść Rare Atom. Chociaż TYLOO zdobyło drugą pistoletówkę, nadal przegrywali z Rare Atom, a ci zakończyli Inferno wynikiem 13-3 i awansowali do wielkiego finału 2-0.

MVP tego meczu był AhaNg z Rare Atom z oceną 7,4 i 107 ADR.

Dzięki tej wygranej Rare Atom zapewniło sobie miejsce w BLAST Premier Fall Showdown 2024. Drużyny takie jak M80, AMKAL i Zero Tenacity już zarezerwowały swoje miejsce w tym wydarzeniu. Sam turniej odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia 2024 r., a dwie najlepsze drużyny na koniec Fall Showdown awansują do BLAST Premier Fall Final 2024.