OG wyeliminował HEROIC z BLAST Fall Showdown - sAw o przyczynach porażki i straconych szansach

OG sensacyjnie wyeliminowało HEROIC z BLAST Premier Fall Showdown dzięki zwycięstwu 2-0 w serii otwierającej. Wynik ten był dla wielu zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że HEROIC byli uważani za faworytów w meczu. Jednak Christoffer „Chr1zN” Storgaard i Christian „Buzz” Andersen tchnęli nowe życie w skład OG, który wcześniej zmagał się w meczach z najlepszymi drużynami.

Dodanie nowych graczy do składu OG okazało się punktem zwrotnym dla zespołu. Teraz, z nowym kapitanem w MOUZ NXT, Duńczyk pokazuje, że zespół jest zdolny do czegoś więcej: po udanym występie w European Open Qualifier na IEM Rio, nadal idą mocno, eliminując HEROIC z Showdown.

Porażki HEROIC są kontynuowane

Dla HEROIC porażka ta była kolejną z serii niepowodzeń, na które nałożyły się problemy wizowe Abdula „degster” Gasanova. Po serii rozczarowujących wyników, w tym eliminacji z play-in IEM Cologne i przegranej w fazie grupowej na YaLLa Compass, ta porażka dodaje do ogólnego obrazu niestabilności zespołu. HEROIC nadal walczy o powrót na właściwe tory, ale jak dotąd wyniki sugerują, że są daleko od swojej najlepszej formy.

Ocena serii

Mecz przeciwko OG nie był łatwy dla HEROIC. „To był trudny mecz i szczerze mówiąc, po prostu nie obudziliśmy się na pierwszej mapie” - przyznał rozczarowany Eetu «sAw» Saha w pomeczowym wywiadzie. „Nie byliśmy w pełni przygotowani mentalnie, ludzie nie potrafili znaleźć rozwiązań. Prawie wszystko, co zrobiliśmy, było poza naszą kontrolą, a oni byli w stanie nas za to ukarać”. Podkreślił, że zespół cierpiał na brak koordynacji i świadomości luk, co było widoczne przez całą serię.

© This photo is copyrighted by PGL.

Pierwsza połowa była szczególnie trudna dla Anubis, gdzie HEROIC przegrało 2:10 ze stroną T. „Po prostu nie mogliśmy wejść do gry, a OG całkowicie dominowało. Ta porażka była zbyt duża, aby ją przezwyciężyć, pomimo naszych wysiłków, aby odzyskać siły w drugiej połowie” - dodał sAw. Na Nuke sytuacja powtórzyła się ze słabym startem 1-8 i chociaż HEROIC próbowało się odbić, nie wystarczyło to, aby dotrzeć do dogrywki.

Podsumowanie

Dla OG zwycięstwo to oznacza początek nowej fazy, podczas gdy HEROIC ma do wykonania poważną pracę, aby poprawić błędy i odbudować ducha zespołu. Wynik ten potwierdza, że w CS-ie nie ma miejsca na błędy, a każda decyzja na mapie może być decydująca. „To bardzo rozczarowujące, że odpadliśmy tak szybko, zwłaszcza po Kolonii, gdzie dostaliśmy dodatkowy czas na trening, a teraz nie możemy nic pokazać, odpadając tak szybko” - podsumował sAw.