NIP sensacyjnie pokonał FaZe, dzięki świetnej grze r1nkle'a

NIP sensacyjnie pokonał FaZe 2-0 w finale dolnej siatki w BLAST Premier Fall Groups 2024. Było to pierwsze spotkanie między tymi składami od czasu wprowadzenia nowego składu NIP.

Oczekiwania przed meczem

Oczekiwania przed meczem były wysokie, ponieważ dla Artema "r1nkle" Moroza była to kolejna okazja do gry z jedną z najlepszych drużyn na świecie. W końcu w poprzednich dwóch meczach zaprezentował się znakomicie.

Przed meczem kibice zauważyli, że Håvard "rain" Nygaard rozegrał spotkanie bez punktów, co zdarzyło mu się po raz pierwszy od dłuższego czasu. Powód tego nie jest znany, ale zwiększyło to zainteresowanie oglądaniem go.

Szczegóły meczu

Mecz rozpoczął się po myśli Ancient, wybrańców NIP, dla których pierwsza połowa była solidna i zakończyła się wynikiem 6-6. Druga połowa rozpoczęła się na korzyść FaZe, ale zakończyła się równym wynikiem 6-6, zapewniając dodatkowe rundy. NIP nie miał problemów w dodatkowych rundach i wygrał wynikiem 16-14.

Drugą mapą było Inferno, wybór FaZe, które zakończyło połowę wyrównaną rywalizacją, z wynikiem 6-6. Początek drugiej połowy był interesujący, gdzie drużyny sensacyjnie wymieniały się rundami, ale ostatecznie NIP był w stanie wygrać więcej i wygrał wynikiem 13-11.

Zwycięstwo NIP było w dużej mierze zasługą świetnej gry r1nkle'a, który miał po prostu niesamowitą serię, kończąc grę z rewelacyjnym K / D 2, a także oceną 7.4.

Reakcje graczy i pozycja na turnieju

To najlepszy mecz w moim życiu. ggwp faze, next vs g2
podzielił się r1nkle po meczu na swoim kanale TG
GG, jedziemy na BLAST Showdown, nasza gra wygląda teraz naprawdę słabo
powiedział ropz

FaZe również zagra w BLAST Showdown po raz pierwszy od 2020 roku, w tym czasie drużyna wciąż grała z coldzerą, po czym dotarła do finałów BLAST 4 lata z rzędu. FaZe zajęło 9-12 miejsce i zarobiło 8 500 dolarów.

Z kolei NIP nabiera rozpędu i w kolejnym meczu zagra z G2 o wyjście z grupy w BLAST Premier: Fall Final 2024. Będzie to drugi mecz NIP z G2 w tym turnieju, gdzie za pierwszym razem przegrali 0-2.