NIP i paiN wygrały mecze otwarcia Globalnego Finału FiReLEAGUE 2024

Dziś rozpoczął się FiReLEAGUE Global Final 2024, w którym biorą udział takie zespoły jak: NIP, Fnatic, 9z, KOI i inne. Pula nagród turnieju wynosi 150 000 $, a sam turniej odbywa się w Buenos Aires, stolicy Argentyny.

Mecz otwarcia turnieju był między paiN a BESTIA, rozegrany na mapie Nuke. Pierwsza połowa była napięta i wyrównana, kończąc się wynikiem 6-6. W drugiej połowie paiN udało się przejąć inicjatywę i wygrali z wynikiem 13-8.

Drugim meczem grupy A było spotkanie między NIP a 9z, mecz, który mógłby pójść w każdą stronę. 9z pokazali sensacyjny wynik na IEM Dallas, podczas gdy NIP zajęli drugie miejsce na YaLLa Compass 2024. Mecz został rozegrany na mapie Ancient, gdzie 9z od razu pokazali swoje umiejętności i zakończyli połowę wynikiem 8-4. Mimo znacznej straty rund, NIP udało się wrócić do gry i wygrać ją wynikiem 13-10.

Zwycięzcy zagrają ze sobą, a zwycięzca awansuje do fazy play-off turnieju, podczas gdy przegrani zagrają w meczu o eliminację z turnieju. Mecze o eliminację odbędą się w formacie BO3, natomiast mecze o awans do play-off w formacie BO1.