MOUZ zakwalifikował się do play-offów IEM Cologne 2024

Mecz o playoffy na IEM Cologne 2024 i LANXESS Arena odbył się pomiędzy MOUZ i Complexity. Dla MOUZ i Complexity jest to ważne wyjście, ponieważ w zeszłym roku żadna z drużyn nie dostała się do playoffów.

Szczegóły przedmeczowe

Było to czwarte spotkanie tych drużyn w ciągu ostatniego pół roku, w którym MOUZ wygrywało za każdym razem, a Complexity zdołało zdobyć tylko dwie karty w 8 meczach. Complexity miało dobrą okazję do zwycięstwa na ostatnim IEM Dallas 2024, gdzie przegrali na drugiej mapie wynikiem 13-11.

Tym razem mogli wygrać i zacząć zmniejszać dystans do przegranych meczów, ponieważ zespół pewnie awansował do głównej fazy turnieju poprzez Play-In, gdzie pokazał przyzwoite wyniki.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą meczu było Vertigo, wybór Complexity, które rozpoczęło mapę bardzo pewnie, ale MOUZ było w stanie przejąć inicjatywę i zdobyć 7 rund z rzędu, co dało im zwycięstwo w pierwszej połowie. Po wygraniu drugiej rundy pistoletowej MOUZ kontynuowało swoją passę do 11 zdobytych rund z rzędu. Complexity próbowało wrócić, ale było już za późno i przegrali 13-9.

Drugą mapą był Nuke, gdzie pierwsza połowa zakończyła się remisem 6-6. Druga połowa była podobna do pierwszej, gdzie drużyny wymieniły się serią rund, ale MOUZ było w stanie zebrać się przy 9-11 i nacisnąć przeciwnika. Wygrywając wynikiem 13-11, kończąc mecz bez trzeciej karty.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu przypadł Jimiemu "Jimpphat" Salo, który jest jednym z młodszych graczy w turnieju. W wieku 17 lat wygrał dwa mistrzostwa ESL Pro League Season 2 z rzędu, co jest fajne.

Następny mecz

Dzięki wygranej MOUZ zapewniło sobie miejsce w play-offach turnieju, ale o rozstawienie zagra ze zwycięzcą pary Vitality. Complexity z kolei wpadło do dolnej siatki, gdzie muszą wygrać dwa mecze, aby wejść na arenę. W pierwszym meczu zagrają z Liquid.