M80 opuszcza ESL Pro League Season 20 po przegranej z MIBR

M80 zakończyło swój występ w ESL Pro League Season 20 rozczarowującą porażką w ćwierćfinale z MIBR. Ta porażka podważyła szanse drużyny na pomyślne zakończenie turnieju, pomimo pozytywów, które pokazali w poprzednich meczach.

Interesujące jest to, jak tak obiecujący zespół dopuścił do niewypału na tak ważnym etapie turnieju. Ich porażka wygląda szczególnie dramatycznie na tle doskonałego występu brazylijskiej drużyny MIBR, w szczególności ich snajpera Rafaela „saffee” Costy, który pokazał fenomenalny początek meczu.

Tło i najważniejsze wydarzenia

M80 przez cały turniej radziło sobie bardzo dobrze, dzięki czemu awansowało do fazy play-off ESL Pro League Season 20. W ćwierćfinale zmierzyli się jednak z MIBR, które już wcześniej dało się poznać jako groźny przeciwnik. Brazylijczycy, ze swoim doświadczeniem i stabilną grą, stanowili poważne zagrożenie dla Amerykanów. Pomimo wysiłków M80, ich wysiłki nie wystarczyły, aby utrzymać Brazylijczyków na dystans, zwłaszcza przeciwko błyskotliwej grze saffee, który zakończył mecz z oceną 7,2.

Przebieg meczu

Ćwierćfinał pomiędzy M80 i MIBR rozpoczął się na Anubis, mapie wybranej przez brazylijską drużynę. saffee od początku narzucił tempo, kończąc pierwszą połowę meczu z niesamowitą liczbą 28 fragów i zaledwie dwoma zgonami. Jednak nawet z taką przewagą MIBR był w stanie objąć prowadzenie dopiero w połowie drugiej połowy i wygrał pierwszą mapę 13:10.

Druga mapa, Ancient, wybrana przez M80, również okazała się trudna dla Amerykanów. Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana, ale w drugiej MIBR odzyskało kontrolę nad grą, doprowadzając do wyniku 13:8 i przypieczętowując zwycięstwo 2-0. Przegrana odesłała M80 do domu, pozostawiając drużynę poza rywalizacją o najwyższe nagrody turnieju.

Wnioski i perspektywy na przyszłość

Pomimo niepowodzenia w ESL Pro League Season 20, sezon nie zakończył się dla M80, podczas gdy MIBR będzie nadal grał w turnieju i spodziewa się przeciwnika Vitality vs. Eternal Fire. M80 przygotowuje się do występu w ESL Challenger League Season 48, a także turnieju ESL Challenger Atlanta LAN w październiku. Zakwalifikowali się również do Thunderpick World Championship, które odbędą się w Europie. To doświadczenie może być ważną lekcją dla zespołu w przyszłości, a my usłyszymy o nich więcej w nadchodzących dużych turniejach.