HEROIC pewnie pokonali B8 i awansowali do finału Elisa Masters Espoo 2024

HEROIC zapewniła sobie miejsce w finale Elisa Masters Espoo 2024 po pewnym zwycięstwie nad B8 wynikiem 2-0. W niedzielę czeka ich spotkanie z ENCE, i mecz zapowiada się fascynująco.

Zainteresowanie finałem wynika nie tylko z wysokich stawek turnieju, ale także z faktu, że HEROIC pokazuje świetną formę, a ich przeciwnicy z ENCE są znani ze swojej agresywnej gry. Finowie również będą wspierać swoją drużynę, mimo że trener HEROIC, "sAw", sam pochodzi z Finlandii, co dodaje intrygi nadchodzącemu finałowi.

Droga HEROIC do finału

HEROIC zaprezentowali znakomitą grę w półfinale przeciwko B8. Pierwszy mecz odbywał się na mapie Anubis, wybranej przez ukraińską ekipę B8, gdzie HEROIC dominowali od samego początku. Pomimo przerwy technicznej przy stanie 7-0 z powodu problemów z komputerem u headtr1ck, duńska drużyna kontynuowała swoją pewną grę i zamknęła mapę wynikiem 13-5. Warto podkreślić próbę esenthial wyciągnięcia 1v5 w ostatniej rundzie, ale NertZ okazał się nieugięty i zakończył grę.

Na drugiej mapie, Dust2, było więcej napięcia, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się remisowo 6-6. Jednak po przerwie HEROIC się zebrali, a kluczową rolę w zwycięstwie odegrał TeSeS, który w rundzie pistoletowej zdobył trzy zabójstwa, zmuszając B8 do obrony. Ostatecznie Duńczycy zakończyli grę 13-8 i zapewnili sobie miejsce w finale.

Finał i możliwe scenariusze

Finał odbędzie się w niedzielę i będzie w formacie Bo5. Starcie między HEROIC a ENCE zapowiada się bardzo napięcie. Zwycięzca turnieju otrzyma imponującą nagrodę pieniężną — 100.000$, a przegrany finalista odejdzie z 40.000$. HEROIC podchodzą do meczu jako warunkowi faworyci dzięki wsparciu fińskiej publiczności i mocnej grze przez cały turniej. Jednak ENCE pod wodzą gla1ve również wyglądają mocno i wielu oczekuje, że finał stanie się prawdziwą bitwą taktyk i umiejętności.

Ciekawostki

Zauważalnym faktem był incydent podczas pauzy na mapie Anubis, kiedy na widowni zauważono byłego gracza ENCE Jamppi, który obecnie gra w VALORANT. Kiedy to ogłoszono, publiczność żartobliwie wyraziła swoje niezadowolenie, wygwizdując go.

Wysokie stawki i prestiż na szali

Elisa Masters Espoo 2024 to nie tylko okazja do zdobycia solidnych nagród pieniężnych, ale także szansa na umocnienie swojej pozycji w świecie CS. Finałowy mecz pomiędzy HEROIC a ENCE będzie kulminacją turnieju, gdzie spotkają się dwie silne drużyny, gotowe walczyć o tytuł mistrza.